Było blisko…

3
(fot. Pomoc Drogowa Prudnik)

Około godz. 12.20 na odcinku drogi krajowej nr 40 między Wierzbcem a Łąką Prudnicką doszło do – na szczęście – niegroźnego w skutkach wypadku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca samochodu zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu i otarł się o jadący z naprzeciwka drugi pojazd. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przybyłe na miejsce służby – straż pożarna i policja – zorganizowały ruch wahadłowy. Obecnie droga jest przejezdna.

3 KOMENTARZE

    • Oczywiście racja, niemniej dziennikarz nie musi posługiwać się definicją prawną, gdzie rozróżnia się wypadek drogowy od kolizji drogowej, a określeniem słownikowym języka polskiego, gdzie pojęcie wypadek ma szerszy kontekst i dotyczy również zdarzeń ze stratami materialnymi, czy na przykład jest synonimem kraksy. Natomiast od policjanta, czy strażaka – jeśli byłaby jego wypowiedź – należałoby wymagać definicji specjalistycznej z jego fachu, bo to jego praca. Spokojnie, temat pisania o wypadkach/kolizjach mamy opanowany. Najważniejsze, żeby czytelnik nie był wprowadzony w błąd, a w tej notce jest konkretnie napisane o tym, że nie było poszkodowanych. Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here