Straż nie informuje: Postanowili działać za nią

0

Jeszcze do niedawna, na stronie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu funkcjonowała baza powiadomień o aktualnych interwencjach straży pożarnej. Zwykle kilka minut po ogłoszeniu alarmu w Internecie można był przeczytać podstawowe informacje m.in. o rodzaju zdarzenia, miejscu jego wystąpienia i uczestniczących w akcji jednostkach straży.

W maju działający od 2011 r. system przestał działać, co spotkało się z żywą reakcją internetowej społeczności. Podstrona służyła nie tylko dla zaspokojenia zwykłej ciekawości, ale też była cenną wskazówką o zagrożeniach dotyczących dróg, pożarów i innych zdarzeń.

Okazało się, że system przestał działać wraz z wygaszeniem wsparcia technicznego przez firmę, która zajmowała się jego obsługą. Co prawda przedstawiciele komendy zapewniają, iż przed końcem roku będą starali się ponownie uruchomić funkcjonalność strony, ale nie wszyscy wierzą, że to się stanie.

Internauci postanowili działać we własnym zakresie i na portalu społecznościowym Facebooka utworzyli grupę osób, która informuje się o zdarzeniach z udziałem straży pod nazwą Bieżące interwencje straży pożarnej w województwie opolskim. Pod koniec ubiegłego tygodnia grupa skupiała już 3680 członków. Inicjatorem i pomysłodawcą strony jest Adrian Janecko z Głogówka, który do współpracy wciągnął między innymi Szymona Adamowa z Racławic Śląskich. W grupie, która ma własny regulamin, znajdują się informacje o wyjazdach straży, zebrane przez internautów dane oraz fotografie.

– Już wiele portali zgłosiło się do współpracy – dodaje Adrian Janecko. – Na chwilę obecną jest ona rozważana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here