Przyjechali z 12 krajów: Zaśpiewali w Korfantowie

0

Choć od dawna żyją poza granicami Polski, to wciąż czują związek z ojczystym krajem. Kochają śpiewać i grać. W środę 3 lipca mogliśmy ich zobaczyć podczas koncertu „Powrócisz Tu” w ramach III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Korfantowie.

W Korfantowie odbyły się drugi koncert konkursowy. Pierwszy można było posłuchać w Opolu, trzeci odbędzie się jeszcze dziś na otmuchowskim Rynku (godz. 19.00).

– Wystąpią przed państwem wspaniali artyści polonijni, którzy przyjechali tutaj z dwunastu krajów, z Europy, Australii, Stanów Zjednoczonych – mówiła, rozpoczynając koncert w korfantowskim kościele parafialnym inicjatorka i główna realizatorka festiwalu Halina Nabrdalik. Podkreśliła zarazem spore zainteresowanie twórców, zajmujących się muzyką amatorsko i profesjonalnie. – Jest ogromna potrzeba wyśpiewania polskości w Polsce. Myśmy, dzięki temu festiwalowi, stworzyli taką możliwość, tu, na ziemi opolskiej, gdzie przez 600 lat brzmiała pieśń polska.

Wydarzenie, mimo środowo-wakacyjnego terminu, cieszyło się sporym zainteresowaniem publiczności. Jak zauważył burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik, w kościele pojawili się nie tylko mieszkańcy miasta i najbliższych miejscowości, ale gmin ościennych, w tym z powiatu prudnickiego. Miłym zaskoczeniem były prezentacje artystów wywodzących się z ziemi nyskiej i prudnickiej. Z Prudnika pochodziła wokalistka zespołu Stan Zawieszenia z Berlina, Dorota Puszakowska, z domu Darowska. Prudniczanie powinni ją pamiętać z występów w rodzinnym mieście.

Relację z wydarzenia będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (nr 28/10.07.2019).

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here