Były we właściwym miejscu i o właściwym czasie

1
fot. KPP Prudnik

Prawdopodobnie dzięki błyskawicznej reakcji policjantek 16-latka jest cała i zdrowa. Wszystko wydarzyło się w ubiegły czwartek. Starszy sierżant Monika Sikora i starszy sierżant Katarzyna Gaworek podczas patrolu zauważyły siedzącą na chodniku przy jezdni dziewczynę.
Policjantki podejrzewając, że osoba potrzebuje pomocy szybko zatrzymały się i udały do niej celem ustalenia okoliczności. 16-latka odczuwała silne zawroty i bóle głowy oraz nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Z uwagi na bardzo duży upał w tym dniu, dziewczynka została przeniesiona przez policjantki w zaciemnione miejsce, gdzie została ułożona w bezpiecznej pozycji. Jedna z policjantek kontrolowała funkcje życiowe, a druga wzywając karetkę pogotowia udała się do pobliskiej posesji, skąd wzięła ręczniki i do czasu przybycia karetki dokonywała zimnych okładów 16-latki. Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia stwierdzono, że dziewczynka doznała zapaści krążeniowej z powodu przegrzania organizmu po czym została przewieziona do Prudnickiego Centrum Medycznego. W wyniku szybkiej reakcji policjantek i właściwie udzielonej pierwszej pomocy 16-latce nic poważnego się nie stało.
Mama dziewczynki wdzięczna za pomoc i skuteczną interwencję policjantek złożyła podziękowania. Dzięki ich reakcji dziewczynka jest zdrowa i ma się dobrze.

Źródło: KPP Prudnik

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here