Koszykarska Pogoń ma nowy-stary zarząd

0
Od lewej: Tomasz Michalak, Bartłomiej Zembroń, Dariusz Lis i Sławomir Ślepecki (fot. Damian Wicher)

Przed dwoma godzinami zakończyło się walne sprawozdawczo-wyborcze zebranie Klubu Sportowego Pogoń Prudnik.

Podczas spotkania podsumowano minione 5 lat, udzielono absolutorium zarządowi i wybrano nowe władze klubu na kolejną kadencję. Do pracujących społecznie Dariusza Lisa, Sławomira Ślepeckiego i Tomasza Michalaka dołączył Bartłomiej Zembroń. Michalak, w odpowiedzi na zarzuty wygłaszane „za plecami”, że nie powinien jako trener zespołu jednocześnie zasiadać w zarządzie, gotów był zwolnić miejsce na rzecz innych osób. Chętnych jednak zabrakło. Swojego przedstawiciela w prezydium Pogoni chcieli mieć kibice, lecz na chęciach się skończyło. Wytypowany przez grupę fanów mężczyzna wycofał swoją kandydaturę mniej więcej po minucie.

Wybrano również skład komisji rewizyjnej. Jej członkami zostali: Witold Rygorowicz, Mirosław Malinowski i Jarosław Światłowski.

Zebrani z uwagą wysłuchali sprawozdanie władz Pogoni (fot. Damian Wicher)

Dzisiejsze zebranie było okazją do podpisania porozumienia, na mocy którego Gmina Prudnik przekaże I-ligowej Pogoni dodatkowo 120 tys. zł na tegoroczną działalność (w dwóch transzach, w lipcu i sierpniu). Środki te pozwolą klubowi  uregulować zobowiązania wobec zawodników. Sezon 2018/19 kosztował biało-niebieskich 913 tys. zł. Na kolejny potrzeba podobnych pieniędzy. Sternicy klubu prowadzą zaawansowane rozmowy z potencjalnymi sponsorami, w tym z jedną ze spółek Skarbu Państwa.

Wiceburmistrz Jarosław Szóstka i prezes Pogoni Dariusz Lis (fot. Damian Wicher)

Więcej o przebiegu zebrania w papierowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here