Wróblin z najlepszymi drużynami sportowo-pożarniczymi w powiecie

0

Drużyny męska i kobieca jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Wróblina wygrały dzisiejsze (30 czerwca) zawody sportowo-pożarnicze powiatu prudnickiego w Zwiastowicach.

Zwycięstwo to było podwójną satysfakcją i radością dla burmistrza Głogówka Piotra Bujaka, który jest mieszkańcem Wróblina. Rywalizacja na boisku sportowym odbyła się przy upalnym słońcu, mimo to najlepsze drużyny z powiatu – zwycięzcy eliminacji gminnych – dały z siebie wszystko. Nowością zawodów była rywalizacja w musztrze. Co prawda zawsze znajdowała się w regulaminie rywalizacji, jednak od dawna z niej nie korzystano. Tym razem było inaczej. W drużynach męskich trzy pierwsze miejsca zajęły kolejno: OSP Szybowice, OSP Chrzelice i OSP Moszczanka, a wśród kobiet: OSP Wróblin, OSP Pogórze i OSP Wierzch.

Zawody obserwowali starostowie prudniccy: Radosław Roszkowski i Janusz Siano, burmistrzowie Białej i Głogówka – Edward Plicko i Piotr Bujak, wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek i komendant powiatowy PSP w Prudniku st. kpt. Krzysztof Wiciak.

KLASYFIKACJA GENERALNA ZAWODÓW

GRUPA A – MĘSKA

 1. OSP Wróblin
 2. OSP Wierzch
 3. OSP Dytmarów I
 4. OSP Dytmarów II
 5. OSP Pogórze
 6. OSP Chrzelice
 7. OSP Szybowice
 8. OSP Moszczanka
 9. OSP Szonów (nie brała udziału)

GRUPA C – KOBIECA

 1. OSP Wróblin
 2. OSP Pogórze
 3. OSP Wierzch
 4. OSP Piorunkowice
 5. OSP Nowy Browiniec

Relacja z zawodów opublikowana zostanie na łamach „Tygodnika Prudnickiego”, a na stronie Facebooka Tygodnik Prudnicki / terazprudnik.pl zamieścimy fotoreportaż.

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here