Kręcimy kilometry dla Prudnika: Jesteśmy na pierwszym miejscu!

0
Ranking miast do 50 tys. mieszkańców - stan na 26.06.2019 (il. kreckilometry.pl)

Prudnik objął fotel lidera w rankingu ogólnopolskiej Kampanii Kręć Kilometry w gronie miast do 50 tysięcy mieszkańców.

Walka wśród najlepszy jest zacięta i obecnie Prudnik konkuruje z Wałczem, którego cykliści bardzo starają się zachować pierwsze miejsce. Przez kilka dni oba miasta zmieniały się miejscami, ale w tej chwili to Prudnik z 91910 km wyszedł na prowadzenie (Wałcz – 89207 km).

Ostra rywalizacja między nimi sprawiła, że obie miejscowości znalazły się w klasyfikacji ogólnej, gdzie znajdują się największe miasta Polski. Tu nasze miasto zajmuje imponujące czwarte miejsce ustępując jedynie Gdańskowi, Warszawie i Poznaniowi.

Ranking miast – stan na 26.06.2019 (il. kreckilometry.pl)

Akcja polega na elektronicznym rejestrowaniu przejechanych na rowerze kilometrów, na przykład poprzez aplikację Endomondo, a następnie udostępnieniu tras na stronie kreckilometry.pl ze wskazaniem miejscowości, którą wspieramy. Im więcej kilometrów przejedziemy, tym lepiej. Akcja trwa do końca września 2019 r. Organizator kampanii Fundacja Allegro All For Planet ufundowała czujniki smogu dla 50. miast do 50 tys. mieszkańców, które uzbierają największą liczbę kilometrów oraz nagrody dla indywidualnych uczestników akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here