Koniec roku szkolnego

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj, 19 czerwca uczniowie w Polsce poszli ostatni raz do szkoły w tym roku szkolnym (choć niektórzy będą musieli jeszcze pojawić się w szkole związku z różnymi zaległościami). Od dziś są wakacje!

Dzisiaj też zaglądnęliśmy do odległego zakątka ziemi prudnickiej (już w obecnych granicach powiatu nyskiego), do szkoły w Jarnołtówku. Uczą się tu dzieci z Jarnołtówka, Pokrzywnej, Głuchołaz oraz z Prudnika, Moszczanki i pracują również nauczyciele z Prudnika. Podczas szkolnej uroczystej akademii wręczano dyplomy, wyróżnienia, statuetki i stypendia. Najzdolniejsi i najbardziej pracowici uczniowie, a było ich całkiem sporo, jak na taką kameralną szkołę, mogli się cieszyć. Ale też wszyscy byli zadowoleni, że nadszedł czas wypoczynku. Doceniono także rodziców, bo przecież od nich zależy tak wiele w wykształceniu dzieci.

W Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek nastąpiło również pożegnanie ósmych klas oraz po raz ostatni gimnazjalistów. Niepubliczne Gimnazjum z Jarnołtówku opuścił ostatni rocznik tej szkoły. Jak widać na zdjęciach, były powody do radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here