Wystawa Rafała Roskowińskiego

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W Prudniku powstaje z inicjatywy starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego mural upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Artyści z Gdańskiej Szkoły Muralu właśnie rozpoczęli pracę przy ścianie budynku Sanepidu/ biura Euroregionu Pradziad przy ul. Klasztornej. Za około 10 dni będziemy mogli podziwiać to w naszym otoczeniu nowe dzieło.

(fot. Grzegorz Weigt)

Tymczasem we wtorek 18 czerwca w Galerii na poddaszu w Pałacu Fränkla w Prudniku otwarta została wystawa prac Rafała Roskowińskiego polskiego artysty, doktora sztuk pięknych, malarza muralisty – autora wielu monumentalnych dzieł, założyciela Gdańskiej Szkoły Muralu. Tym razem możemy na ekspozycji obejrzeć jego bardziej kameralne prace, obrazy, grafiki, szkice. Znakomita okazja do poznania artysty, który rozpoczął swoją twórczą pracę w Prudniku. Być może mural, który jest obecnie tworzony nie będzie jedynym dziełem Roskowińskiego w Prudniku – są już pewne nowe pomysły.

(fot. Grzegorz Weigt)

Na wernisażu mogliśmy poznać twórcę, porozmawiać, a równocześnie przedstawieni zostali także pracujący z nim pozostali członkowie grupy realizującej patriotyczny prudnicki mural. Wystawa czynna jest do końca sierpnia.

Relacja w „Tygodniku Prudnickim”.

Więcej o autorze – Rafale Roskowińskim:

http://terazprudnik.pl/2019/06/15/wystawa-prac-i-projektow-rafala-roskowinskiego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here