XXXI Ogólnopolskie Spotkania Modlitewno-Formacyjne w Prudniku

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Organizowane od ponad 30 lat spotkania poświęcone są przybliżaniu myśli i nauczania prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego.

W tym roku spotkania rozpoczęły się w sobotę 15 czerwca. W Prudnickim Ośrodku Kultury gościł, ponownie w Prudniku na zaproszenie głównego organizatora spotkań, czyli Stowarzyszenia Katolickiego Civitas Christiana, Piotr Sutowicz, historyk i publicysta, który w barwny, żywy sposób prezentuje kolejne tematy związane z historią najnowszą. Tym razem była to prelekcja pt.: „Kościół modli się i jednoczy. Posługa Prymasa do jesieni 1953 roku – wprowadzenie w problematykę.”

(fot. Grzegorz Weigt)

Następnie aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu Andrzej Jakubczyk przedstawił fragmenty „Zapisków więziennych”, czyli jakby dalszy ciąg tych lat, które obejmował wykład. Andrzej Jakubczyk zaprezentował teksty z „Zapisków”, szczególnie te dotyczące uwięzienia w Prudniku.

A już w niedzielę (16 czerwca) następna część spotkań, już w sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, czyli miejscu uwięzienia Prymasa Tysiąclecia. Powitanie pielgrzymów o godz. 11.15. Z kolei o godz. 11.30 odprawiona zostanie Eucharystia koncelebrowana przez metropolitę krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego i bpa opolskiego Andrzeja Czaję.

Relacja wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here