Pod patronem Prymasa Tysiąclecia

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W sobotę i niedzielę (15-16 czerwca) odbyły się w Prudniku XXXI Ogólnopolskie Spotkania Modlitewno-Formacyjne poświęcone myśli i nauczaniu prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego.

W sobotę w Prudnickim Ośrodku Kultury gościł w Prudniku Piotr Sutowicz, historyk i publicysta, który przedstawił prelekcję pt.: „Kościół modli się i jednoczy. Posługa Prymasa do jesieni 1953 roku – wprowadzenie w problematykę.” Aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu Andrzej Jakubczyk przedstawił fragmenty „Zapisków więziennych”.

W niedzielę w sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, w miejscu uwięzienia Prymasa Tysiąclecia odbyły się główne uroczystości. Po powitaniu pielgrzymów o godz. 11.30 odprawiona została Eucharystia koncelebrowana przez metropolitę krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego i bpa opolskiego Andrzeja Czaję w intencji beatyfikacji Sługi Bożego prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego. Nieoficjalnie mówi się o jesieni tego roku, jako czasie wyniesienia Prymasa Tysiąclecia na ołtarze.

(fot. Grzegorz Weigt)

Po Mszy św. odbyło się jeszcze spotkanie członków i sympatyków głównego organizatora spotkań, czyli Stowarzyszenia Katolickiego Civitas Christiana oraz na zakończenie Nabożeństwo Fatimskie. Przeszkodą tego dnia była trochę pogoda, nieco słońca, deszcz, ale udało się zrealizować program, a do franciszkańskiego sanktuarium, mimo pogodowych alertów, przybyło tradycyjnie wielu pielgrzymów.

Relacja wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here