Patronat TP : Mistrzostwa nordic walking w Prudniku już za kilkanaście dni

0

W tych zawodach nie będzie przegranych, każdy uczestnik otrzyma piękny medal. W sobotę (29 czerwca) na bezdrożach Gór Opawskich walczyć będą uczestnicy IV Mistrzostw Ziemi Opolskiej w Nordic Walking w Prudniku.

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8.30, a start przewidziano o godz. 11.00. Warto nie zwlekać do ostatniej chwili, by formalności załatwić sprawne i mieć czas na spokojną rozgrzewkę. Start tradycyjnie znajdować się będzie na polanie przy sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie.

Profil 5-kilometrowej pętli (mat. Wesoły Borsuk Team)

Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy: 5- i 10-kilometrową, wykorzystujące nową (!) 5-kilometrową pętlę. Najmłodsi powalczą na trasie 200-metrowej. Najwyższym punktem trasy będzie szczyt Okopowej na wysokości 388 m n.p.m. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają medale i też wśród wszystkich sportowców rozlosowana zostanie nagroda główna – rower – ufundowana przez Piekarnię „Wafelek” z Prudnika. Najlepszy zawodnik w klasyfikacji open otrzyma Puchar Burmistrza Prudnika. Będą też inne nagrody – sprzęt sportowy.

Puchary dla najlepszych (mat. Wesoły Borsuk Team)

Organizator zawodów – Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team – jak zwykle zadbał o dodatkowe atrakcje i przyjemności. Zawodników krzepić będzie kawa przygotowana przez baristę Jórka Lepczaka (przez „ó”– tak ma być). Będzie też okazja do posłuchania prudnickiej grupy Acoustica (Ireneusz Wyród – wokal oraz Arkadiusz Pucek – gitara).

Przed zawodami można się zapisać, korzystając ze strony timekeeper.pl.

Nagroda główna zawodów – rower (mat. Wesoły Borsuk Team)

Organizatorzy mogli zadbać o większy rozmach imprezy dzięki dofinansowaniu Gminy Prudnik w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Organizacja imprez upowszechniających kulturę fizyczną w Nordic Walking”.

Elektroniczny ślad pętli (5 km; mat. Wesoły Borsuk Team)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here