Łowcy burz ostrzegają przed burzami i gradem

0
(mat. lowcyburz.pl)

Administratorzy strony lowcyburz.pl ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, do jakich może dojść dziś od godzin popołudniowych. Burze, grad i silne opady deszczu z porywistym wiatrem, to nas może czekać.

„Czwartek będzie bardzo niebezpiecznym dniem pod względem zjawisk burzowych – czytamy na lowcyburz.pl. – Prognozowane burze zaczną pojawiać się popołudniu i będą szybko organizować się w większe struktury wielokomórkowe. Dodatkowo występować będą superkomórki burzowe. Największym zagrożeniem ze stron burz będą opady dużego gradu do około 5-8 cm, a nawet więcej, intensywne opady deszczu do 50-60 mm w czasie trwania zjawiska oraz bardzo silny wiatr w porywach do 90-110 km/h.” Badacze pogody nie wykluczają lokalnych trąb powietrznych.

Południkowy pas, gdzie zjawiska te mogą wystąpić z największym prawdopodobieństwem, ciągnie się od Warmii i Mazur na północy do województw śląskiego i opolskiego na południu.

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu jak dotąd nie wydało podobnego ostrzeżenia.


[AKTUALIZACJA, 13.06.2019, 11:40] Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie 2 stopnia między innymi dla województwa opolskiego o wystąpieniu burz z gradem. Czas obowiązywania ostrzeżenia od godz. 12.30 do 0.30 – 14 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here