Kręcimy kilometry dla Prudnika: Mamy już ponad 57 000 kilometrów!

1

Blisko miesiąc dzieli nas od początku Kampanii Kręć Kilometry, a cykliści zdobywający „punkty” dla Prudnika zdążył już przejechać ponad 57 000 kilometrów!

To spory wyczyn zważywszy na to, że miasto ma drugą pozycję w gronie miejscowości do 50 tys. mieszkańców (pierwsze ma Wałcz) i szóstą wśród wszystkich polskich miejscowości. W tej chwili brakuje zaledwie 56 kilometrów by Prudnik znalazł się na piątej pozycji, ustępując – obok Wałcza – metropoliom: Gdańskowi, Warszawie i Poznaniowi.

Jakim cudem Prudnik potrafi wygrywać z takimi miastami jak Wrocław, Szczecin, Kraków, Łódź, czy Katowice? Przyczyn może być kilka. Jedną z nich jest to, że rowerowe społeczności tych miast brały udział w poprzednich edycjach kampanii i mając to doświadczenie za sobą, nie angażują się w tak dużym stopniu w obecny konkurs. To szansa dla miasta u stóp Gór Opawskich, by wyróżnić się na mapie Polski.

Klasyfikacja wszystkich miejscowości w Polsce w Kampanii Kręć Kilometry

Przypomnijmy. Zabawa polega na jak najczęstszym jeżdżeniu rowerem (miejsce trasy nie ma znaczenia), zapisywaniu trasy na jednej z popularnych aplikacji na telefon komórkowy lub innym urządzeniu potrafiącym wygenerować plik z trasą, a następnie udostępnianiu ich na stronie organizatora kampanii kreckilometry.pl. Na stronie trzeba się zarejestrować i wskazać Prudnik, jako miasto, któremu chcemy dodawać swoje kilometry. Konkurs trwa do 30 września i daje uczestnikom szansę wygrania nagród indywidualnych. 50 miast o wielkości do 50 tys. mieszkańców z największą liczbą kilometrów (przypomnijmy – Prudnik ma drugie!), otrzyma czujniki smogu.

Aktualnie informacje na temat wyników rywalizacji, komentarze można znaleźć na profilu społecznościowych Kręć kilometry dla Prudnika.

Klasyfikacja miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Tutaj Prudnik ma drugie miejsce i powoli dogania lidera – Wałcz.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here