Prudnik w ścisłej czołówce najbardziej rowerowo nakręconych miast w Polsce

0

Prudnik osiąga fenomenalne wyniki w akcji Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”. W gronie polskich miast do 50 tys. mieszkańców Prudnik zajmuje już 2 miejsce, a wśród wszystkich miejscowości w Polsce – 6!

Nie jest to łatwa walka, bo przecież gród Woka rywalizuje z miastami wielokrotnie od niego większymi. Do akcji zgłoszono do tej pory 571 miejscowości z niemal każdego zakątka Polski. Zabawa polega na jak najczęstszym jeżdżeniu na rowerze, elektronicznym zapisywaniu tras i dodawaniu swoich kilometrów na stronie organizatora akcji. Każdy może dołączyć i „kręcić kilometry dla Prudnika” bez względu na miejsce zamieszkania i lokalizację trasy.

Prudniczanie i sympatycy miasta „wykręcili” do tej pory (6.06.2019, 10:43) 30824 kilometry. Do konkursu zgłoszono również Głogówek, który zdobył dotąd 16 km. Żadne z miast województwa opolskiego nie jest w stanie obecnie rywalizować z wysokim wynikiem Prudnika.

Pięćdziesiąt miast do 50 tys. mieszkańców, które zdobędą najwięcej kilometrów otrzyma czujniki smogu. Lider wśród wszystkich miast zdobędzie tytuł #NajbardziejRowerowegoMiasta. Organizator przewidział również nagrody dla indywidualnych uczestników akcji. Konkurs trwać będzie do końca września.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie kreckilometry.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here