Wojskowy samolot nisko nad Głogówkiem

1

W Serwisie Informacyjnym Głogówek na YouTube ukazał się krótki filmik pokazujący nisko lecący nad zabudowaniami miasta wojskowy samolot transportowy C-130 Hercules. To znak organizowanych w Polsce ćwiczeń NATO.

Media zapowiadają sporą ilość i rozmach odbywający się w tym roku ćwiczeń NATO w Polsce. Dla ziemi prudnickiej mają one charakter drugorzędny, ponieważ państwo zlikwidowało wszystkie jednostki wojskowe na naszym terenie. Po raz ostatni większe „zgrupowanie” WP w sile drużyny mogliśmy oglądać w 2018 roku, kiedy rozkładało i składało most tymczasowy przy ul. Wańkowicza w Prudniku. Co najwyżej i tylko w teorii na naszych drogach lub linii kolejowej zobaczyć będziemy mogli transporty wojskowe. Raczej w teorii, bo drogi wiodące przez powiat prudnicki nie znajdują się na szlakach między jednostkami wojskowymi lub między garnizonami a poligonami. Być może uruchomiona zostanie wojskowa linia (bocznica) kolejowa Prudnik – Krapkowice. Na mostach zobaczymy też – nie po raz pierwszy – znaki drogowe przeznaczone dla wojska.

Największe w tym roku ćwiczenie wojskowe w Polsce odbywa się pod kryptonimem Dragon. Objęte zostało nim terytorium niemal całego kraju, a „w pole” ruszyło 15 tys. żołnierzy WP oraz krajów sojuszniczych (USA, Niemiec, Hiszpanii, Czech, Wielkiej Brytanii, Włoch, Bułgarii, Norwegii, Węgier, Chorwacji, Rumunii, Słowacji).

 

1 KOMENTARZ

  1. Bzdura i propaganda ! To nie sa zadni sojusznicy tylko wasale . A ze u nas nie bedzie pijanych najemnikow z USA to jedyna pociecha z tych niepotrzebnych i kosztownych manewrow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here