Prudnik ogarnęło rowerowe szaleństwo!

0
(fot. Andrzej Dereń)

Po ośmiu dniach od momentu dołączenia Prudnika do akcji społecznej Kręć Kilometry na naszym liczniku jest już oszałamiająca odległość 12480 kilometrów! Mamy siódme miejsce wśród miast do 50 tys. mieszkańców i wciąż pniemy się w górę!

Organizatorzy akcji przekażą czujniki smogu 50. miejscowościom w tej grupie, które do końca trwania akcji – 30 września – „wykręcą” najwięcej kilometrów. Prudnik ma więc dużą szansę, by takie urządzenie – nie pierwsze w naszym mieście – otrzymać. Ale mamy jeszcze większe ambicje, czego dowodem jest dosłownie „pospolite ruszenie” wśród prudnickich sympatyków dwóch kółek bez silnika, którzy codziennie dodają mnóstwo kilometrów dla swojego miasta. Zresztą nie tylko o mieszkańców Prudnika i okolic chodzi. W akcji mogą brać udział osoby nie mieszkające już w Prudniku, ważne, by przy rejestracji na stronie kreckilometry.pl zaznaczyć Prudnik. Uczestnicy akcji mają dodatkową szansę na wygranie nagród indywidualnych.

(il. kreckilometry.pl)

W głównym rankingu wszystkich miast w Polsce Prudnik znajduje się na 12 miejscu. To sukces zważywszy na to, że kilka miejsc przed nami jest Wrocław, a zaraz za Łódź. Jak się wiedzie sąsiednim miastom w tej akcji? Oto przykładowe wyniki: Opole – 3330 km, Krapkowice – 2609 km, Kędzierzyn-Koźle – 879 km, Brzeg – 876 km, Nysa – 642 km, Głubczyce – 279 km. Przypomnijmy – Prudnik – 12480 km!!!

W Polskę idzie właśnie informacja, że Prudnik Stanisława Szozdy i Franciszka Surmińskiego to jedno z najbardziej rowerowych miast w Polsce.

 

Prudnik najbardziej rowerowym miastem w Polsce? Możemy to udowodnić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here