Pieniądze już pewne

2
fot. Damian Wicher

Dziś (29 maja) doszło do podpisania umowy przez burmistrza Prudnika i wicewojewodę opolską o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Gminie przyznano na budowę drogi obwodowej Skowrońskiego – Powstańców Śląskich ponad 2,5 mln. Inwestycja ma być gotowa jesienią tego roku i będzie kosztować łącznie ok. 5 mln zł.
– To wielka inwestycja, zapewniająca komfort, bezpieczeństwo oraz standardy uznawane za europejskie – mówi Violetta Porowska. – Ta ważna droga będzie prowadziła do osiedla zbudowanego w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus (w planach – przyp. red.).

Budowa nowej ulicy będzie tańsza, niż pierwotnie zakładano. Zaoszczędzone w przetargu środki trafią do rezerwy wojewody. Burmistrz Grzegorz Zawiślak ma nadzieję, że gminie, którą zarządza, uda się pozyskać kolejne pieniądze z FDŚ. Na rozpatrzenie czekają cztery wnioski dotyczące budowy dróg przy ul.: Jaśminowej, Dębowej, Azaliowej i Kalinowej.
– Nawet żaby się cieszą (w tle słychać było rechot tych płazów – red.) – rzucił ktoś z gości podczas uroczystego składania podpisów pod umową.

2 KOMENTARZE

  1. Super Gratulacje i dalszych sukcesów. Mam jednak prośbę! Bardzo proszę aby ktoś z UM zajął się drogą dojazdową do największego prudnickiego osiedla …. chodzi o ul. SYBIRAKÓW przy remontowanej BIEDRONCE. CO drugi kierowca na tej drodze uszkadza auto. Łatanie NIC nie da … tu trzeba gruntownego remontu zwłaszcza, że tą drogą poruszają się ciężkie autobusy dowożąc dzieci do SZKOŁY NR 1 ORAZ DO NOWEGO BASENU. NAJGORSZA DROGA W MIEŚCIE !!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here