Nie siedź w domu! Przed nami weekend!

0

Przed nami weekend i kilka interesujących imprez i akcji w okolicach Prudnika. Zobacz, co się wydarzy.

PATRONAT TP: Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody w Chocimiu

(fot. Andrzej Dereń)

I kwalifikacje Pucharu Śląska Opolskiego odbędą się na parkurze w Chocimiu w najbliższy weekend – 18 i 19 maja. Zawodnicy walczyć będą w konkursach o Puchar Ministra Edukacji Narodowej oraz Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Zawody rozpoczynać się będą o godz. 9.00. Organizatorami wydarzenia są: Stanina Koni Prudnik oraz Ludowy Klub Jeździecki Olimp Prudnik.


 

 

 

PATRONAT TP: Kabaret Smile w Głogówku

Spora dawka śmiechu szykuje się na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku. Już dziś (piątek, 17 maja) z programem „To się nadaje do kabaretu” wystąpi grupa Smile. Znacie ich doskonale z ekranów telewizji. Godz. 18.30. Zadzwońcie do Domu Kultury i pytajcie, czy są jeszcze bilety (60 zł). Tel. 77 406 91 40.


 

 

 

PATRONAT TP: XI Parada Orkiestr Dętych w Białej

W tym roku w niedzielę 19 maja w Białej zobaczymy 6 orkiestr: Blaskapelle Świbie, Jemielnicką Orkiestrę Dętą, Die Tippelbrüder, Dechovy Orchestr Zabřeh, Orkiestrę Dętą Górażdże Cement i Orkiestrę Dętą z Łowkowic. Ze względu na trwające prace na rynku parada wyruszy spod Gminnego Centrum Kultury (godz. 13.00) na stadion sportowy. Gwiazdą wieczoru będzie Eleni (od godz. 20.30). Organizatorem wydarzenia jest GCK Biała.


 

 

Zawody sportowo-pożarnicze w Niemysłowicach i Ścinawie Małej

W tym roku strażacy – ochotnicy z gminy Korfantów powalczą w Ścinawie Małej (boisko, sobota od godz. 9.00), a strażacy z gminy Prudnik w Niemysłowicach (boisko, niedziela, 12.00).

(fot. Andrzej Dereń)

 

Przywróć las na Kopie – akcja sadzenia lasu na stokach Biskupiej Kopy

Akcja służąca odnowieniu lasu na terenach dotkniętych klęskowym zamieraniem lasów świerkowych odbędzie się w sobotę i niedzielę (18 i 19 maja). W pierwszy dzień leśnicy zapraszają wcześniej zgłoszone grupy zorganizowane (godz. 11.00 – 15.00), w drugi wszystkich chętnych (godz. 12.00 – 15.00). Organizatorem akcji jest Nadleśnictwo Prudnik.


Noc Muzeów w Prudniku

(fot. Muzeum Ziemi Prudnickiej)

Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na kolejną już Noc Muzeów. Impreza odbędzie się w piątek 17 maja, start – godzina 17.00.

– W programie przewidzieliśmy atrakcje dla całej rodziny, m.in. prezentacje dawnych europejskich sztuk walki, możliwość przymierzenia elementów zbroi z okresu średniowiecza oraz zapoznania się z życiem dawnych Słowian i Wikingów – zapowiadają pracownicy muzeum. – Pokażemy również skarby archeologiczne  pozyskane z badań prowadzonych przy Wieży Woka oraz przedstawimy ciekawostki historyczne na temat prudnickiego zamku. Udostępniona zostanie  Wieża Katowska wraz z wystawą dawnej broni. Przy tej okazji odbywać się będzie projekcja filmu „Pamięć jest kluczem” zrealizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Ad Artis w ramach projektu Muzeum Utracone. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 22.00.

Organizatorzy: Muzeum Ziemi Prudnickiej, Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych, Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern, Nadleśnictwo Prudnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here