Pustostany w ogniu i dymie

0

W sobotę 11 maja po godz. 20.00 straż pożarna wezwana została do pożaru opuszczonej kamienicy przy ul. Piastowskiej w Głogówku. To kolejne zdarzenie tego typu w tym pustostanie.

Poprzednia interwencja miała miejsce dzień wcześniej przed południem i być może znów zaczęły się tlić materiały. Niemniej jednak w tym miejscu do podobnych interwencji dochodziło we wcześniejszych tygodniach. 27 kwietnia strażacy gasili… resztki roślinne magazynowane w pustostanie.

– Bezpodstawne wyzwiska, groźby i ubliżanie strażakom. Taka atmosfera na ul. Piastowskiej. Oburzony pan, który wyzywa strażaka, to już naprawdę niesmaczne – relacjonuje z miejsca zdarzenia administrator strony Głogowianin.

Zabudowa przy przelotowej ulicy Piastowskiej (droga krajowa nr 40) należy do najbardziej zaniedbanych części Głogówka. Kilka okazałych kamienic jest tu opuszczona i zaniedbana.

– Odpadające fragmenty tynku oraz części dachówek są zagrożeniem dla pieszych oraz zmotoryzowanych – komentują mieszkańcy, którzy wątpią, by dotychczasowe zaprószenia ognia miały charakter przypadkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here