Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (8 maja)

0

Dziecko pod kołami ciężarówki. Do dramatycznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło we wtorek 7 maja przed godz. 13.00 na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Parkowej w Prudniku, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 4. Ciężarówka najechała na 74-letnią kobietę i 10-letniego chłopca, którzy znajdowali się na przejściu dla pieszych. Dziecko wyciągnięte zostało przez służby ratownicze spod kół pojazdu. Nieprzytomny i mechanicznie zaintubowany chłopiec ze złamanymi kończynami dolnymi przetransportowany został śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Ranna została również kobieta. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Przyczyny wypadku ustala policja.

O czym będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 8 maja)? Oto zapowiedzi:

 • Przyznał się do pedofilii. Policja zatrzymała 22-letniego prudniczanina podejrzanego o rozpowszechnianie dziecięcej pornografii.
 • List otwarty: Muzycy grożą rezygnacją z udziału w gminnych imprezach. Członkowie Bialskiej Orkiestry Dętej zrezygnują z udziału w imprezach gminy Biała, jeśli burmistrz nie przywróci na stanowisko dyrektora Gminnego Centrum Kultury Rafała Magosza.
 • Archiwum Odkrywcy: jak wyglądała Wieża Bramy Dolnej? Sprawdziliśmy to! Z dreszczykiem emocji zdobywaliśmy kolejne kondygnacje niedostępnej Wieży Bramy Dolnej. Jeden z najstarszych zabytków Prudnika wciąż czeka na odkrycie swojego wnętrza.
 • Gmina zaciąga 13-milonowy kredyt. Rada Miejska Prudnika wyraziła zgodę na zaciągnięcie długoterminowego kredytu w wysokości 13,5 mln zł.
 • Prudnickie wariactwo wyborcze? Po sobotniej przejażdżce opolsko-dolnośląskim pograniczem jestem już pewien – nigdzie tak nie zależy politykom na głosach wyborców, jak w Prudniku.
 • Moc atrakcji na Dniu Flagi w Moszczance. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska była gościem Wojewódzkich Obchodów Dnia Flagi RP w Moszczance.
 • Hipoterapia dla dzieci niepełnosprawnych. W Stadninie Koni Prudnik odbywać się będą zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych.
 • Zwierzęta głodowały wśród odchodów i śmieci. W Trzebinie wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu natknęli się na dramatyczną sytuację bytowania, czy raczej wegetacji zwierząt.
 • Podziękowania i kwiaty na odchodne. Władze powiatu pożegnały ustępujący zarząd Prudnickiego Centrum Medycznego: prezes Wiesławę Gajewską i prokurenta Ryszarda Brzozowskiego. Oboje pracowali na rzecz lecznicy 2,5 roku.
 • Felieton Rygorowicza: Napoleon a sprawa prudnicka. Leming, pisior, lewak, ćpun 0 jeszcze kilka lat temu te słowne charakterystyki były przypisywane sympatykom poszczególnych partii, czy ugrupowań (PO, PiS, SLD, K15). Dzisiaj są używane jako pieszczotliwe określenie osób, które ośmielają się mieć odmienne poglądy od naszych, niekoniecznie odnosząc się wyłącznie do przekonań politycznych.
 • Dzień dobry, co słychać? Gość prawie ze Szkocji. Przeczytaj, co się działo podczas 149. programu Marka Karpa „Dzień dobry, co słuchać?”
 • Młode Pokolenie: Naukowe sukcesy naszych uczniów. Rok szkolny 2018/2019 powoli dobiega końca. Maturzyści kończą kolejny etap edukacji i opuszczają mury liceum. Przychodzi zatem czas. Przeczytaj o olimpijczyka z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku.
 • Głogówek: Kreiskonzert, czyli Koncert Powiatowy. W Głogówku odbył się Przegląd Zespołów Artystycznych Propagujących Kulturę Niemiecką.
 • Finaliści konkursu języka niemieckiego z gminy Walce. 27 kwietnia zwycięzcy Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego odebrali nagrody w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.
 • Sprawa parkingu przy ul. Ogrodowej w Prudniku. Do listu jednego z rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 7 w Prudniku odnieśli się członkowie Komisji Skarg Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Prudniku.
 • Franciszkanie w Głogówku: Miłosierdzie i zaufanie. W sobotę 4 maja franciszkanie zaprosili do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku na kolejne czuwanie z cyklu Młodzi dla Jezusa. Rozpoczęło się po godz. 19.00 i skończyło około północy.
 • Dyskusja: Czy katolik może być politykiem? W poniedziałek 6 maja w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się 12. Spotkanie Klubu Społeczeństwa Katolickiego i Stowarzyszenia Civitas Christiana w Prudniku. Temat spotkania: „Co nauka społeczna Kościoła może dać politykowi i samorządowcowi?” Panelistami byli: zastępca burmistrza Prudnika Jarosław Szóstka, przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Isalska oraz radny powiatowy Dariusz Kolbek.
 • Koncerty: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz – wybitni polscy artyści gościli na ziemi prudnickiej w miniony majowy długi weekend. Wystąpili dwukrotnie, 3 maja w Białej i 4 maja w Prudniku.
 • Sołtysi mają głos: Co oznaczają zmiany? Co się dzieje w Wierzbcu (gm. Prudnik), Brzeźnicy (gm. Biała) i Włodarach (gm. Korfantów)? Rozmawiamy na ten temat z sołtysami miejscowości.
 • Sport (piłka nożna): W nagrodę pojadą do stolicy. Drużyny ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Głogówku i Prudniku wzięły udział wojewódzkim turnieju piłki nożnej.
 • Sport (piłka nożna): Ambicja i wola walki to za mało. Zespoły Pogoni Prudnik i Polonii Nysa dzieliła zbyt duża różnica w piłkarskich umiejętnościach aby gospodarzy stać było na nawiązanie wyrównanej walki. Tylko dzięki ambicji i woli walki Pogoń uniknęła znacznie wyższej porażki.
 • Sport: Z kart historii prudnickiego boksu. Jak wiodło się boksem Pogoni (Włókniarza) Prudnik w sezonie 1954/1955? Piesze o tym Janusz Stefanko.
 • Sport (taekwon-do):  Wysyp mistrzowskich medali. Zawodnicy z sekcji Prudnik Opolskiego Klubu Sportów Walki kolejny raz nie zawiedli.
 • Sport (karate WKF): Wojaży ciąg dalszy. Ostatni okres to sesja wyjazdowa karateków Zarzewia Prudnik, którzy wyprawiali się do dalekiego Tczewa i trochę bliższego Leszna. Z obu wyjazdów wrócili z kolejnymi medalami i doświadczeniami. Obie imprezy to zawody cieszące się dużym zainteresowaniem ze strony zawodników i ich szkoleniowców.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here