Dramat w podprudnickiej miejscowości: Zwierzęta głodowały wśród odchodów i śmieci

0

W jednej z miejscowości w powiecie prudnickim, najprawdopodobniej w Trzebinie, wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu, natknęli się na dramatyczną sytuację bytowania, czy raczej wegetacji zwierząt.

Członkowie TOZ mieli sprawdzić zgłoszenie dotyczące psa, mającego przebywać na terenie jednej z posesji. Pierwsze na co natknęli się wolontariusze, to porozrzucane wszędzie i w ogromnej ilości zwierzęce kości.

– Powalony płot, zawalony dach, sterta śmieci, złomu i nikomu niepotrzebnych rzeczy. Ok, nie takie rzeczy już widzieliśmy, ale najgorsze są kości, sterty kości, masa kości, wysypisko kości, szczątków najprawdopodobniej z ubojni – opisują sytuację wolontariusze. – W tym wszystkim smród, odór, robaki i odchody, ale gdzie jest pies?! Pies był zamknięty w „domu”. Decyzja była jedna, nie zostawimy go tutaj! Pomimo, że jeden z mieszkańców był w domu, nie otworzył nam drzwi. Nie pomogły prośby, pomogła straż pożarna.

Pies Ramzes znajdował się na strychu, wśród odchodów i śmieci. Był wychudzony, miał problemy skórne, wyłysiały grzbiet i ogon.

– W obejściu znaleźliśmy też świnię, zakopaną po szyję we własnych odchodach, wśród szczątków i kości dwóch innych świń, które zjadła z głodu – opisują sytuację wolontariusze. – Dzięki uprzejmości sąsiadów, została nakarmiona, napojona i zostanie do niej sprowadzony weterynarz.

Ze względu na trudną sytuację dotyczącą nie tylko zwierząt, ale też mieszkającej tam rodziny z dziećmi, sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom.

Wolontariusze dziękują pani Elwirze z rodziną, która tymczasowo zaopiekowała się psem oraz strażakom i policjantom z Prudnika „za fachową pomoc podczas interwencji”.

Do Was mamy prośbę, nie bójcie się reagować! – zwracają się z apelem członkowie TOZ. – Jeśli widzicie, że tuż obok dzieje się źle, nie przechodźcie obojętnie! Pomóżcie uratować bezbronne zwierzęta i bezradnych ludzi!


Jeśli ktoś chce wspomóc opiekę nad Ramzesem (m.in. leczenie weterynaryjne) to prosimy o pomoc:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Opolu
ul. Katedralna 6/4
45-008 Opole
Numer konta:
91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
Tytuł: Ramzes
Dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
Kod BIC Swift: RCBWPLPW

Można też dokonywać wpłat przez PayPal.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here