Strażacy z Moszczanki zbierają pieniądze na nowy pojazd

0

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego.

Stale rosnąca ilość zdarzeń oraz ich zróżnicowanie, a także fakt, że na miejsce zdarzenia strażacy w wielu przypadkach przybywają pierwsi, jeszcze przed innymi służbami ratowniczymi, wymaga od nas posiadania sprawnego sprzętu, w tym m.in.samochodu ratowniczo-gaśniczego – piszą organizatorzy zbiórki. – Koszt nowego samochodu to około 760 tys. złotych, co jest dla nas kwotą niewyobrażalną i samodzielnie nie jesteśmy w stanie zakupić takiego samochodu.

Strażacy informują, że mają zapewnione środki w wysokości 660 tys. zł, a do pełne kwoty brakuje im 100 tys. i to ma być warunek pozwalający zrealizować zakup samochodu.

Na stanie jednostki OSP Moszczanka są w tej chwili dwa 30-letnie stary 244, które „są już bardzo wysłużone i bardzo często zawodzą. Zdarzały się sytuację, że mieliśmy problem z wyjazdem do akcji ze względu na awarię samochodów m.in. samochód nie odpalił, hamulce nie odblokowały się. Zdarzały się tez sytuacje, że samochody ulegały awarii podczas dojazdu jak i w czasie samej akcji, co mogło stanowić zagrożenie dla strażaków ochotników niosących bezinteresowną pomoc innym ludziom.”

STRONA ZRZUTKA.PL ZE ZBIÓRKĄ PIENIĘDZY NA ZAKUP POJAZDU DLA OSP MOSZCZANKA:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here