Burmistrz i radni gminy Głogówek apelują do nauczycieli: Zmieńcie formę protestu

2

Burmistrz Piotr Bujak i radni Rady Miejskiej w Głogówku wystosowali apel do strajkujących nauczycieli z placówek oświatowych na terenie gminy.

W piśmie samorządowcy wyrazili zrozumienie dla oczekiwań pedagogów wobec rządu oraz prawa do strajku.

„Jednocześnie pragniemy zwrócić się do Państwa z gorącą prośbą o zmianę formy wyrażania swojego niezadowolenia z polityki władz centralnych. Bezwzględny strajk przekładający się na nieprowadzenie zajęć dydaktycznych wydaje się być niekorzystny zarówno dla Państwa, Waszych podopiecznych oraz rodziców.” – czytamy w piśmie.

Pełną treść apelu publikujemy poniżej.

16 kwietnia minął 9 dzień nauczycielskiego protestu. W czwartek planowane jest wznowienie rozmów przedstawicieli związków zawodowych i rządu.

2 KOMENTARZE

  1. Popieram autorów apelu i rozumiem potrzeby nauczycieli. Bezwzględnie jednak protest nie może odbijać się negatywnie na edukacji naszych dzieci i młodzieży. Niestety związki zawodowe same sobie zrobiły problem, wybierając taką, a nie inną formę protestu, jakby się nie spodziewały, że wielu rodzicom może to się nie spodobać.

  2. Mnie się podoba. Niech sobie protestują do skutku. Niedlugo każdy wyjdzie na ulice. Najlepiej niech wyjdą urzędy Ci co zarabiają 1500zl …… Niech wyjdą wszyscy. Niech cały kraj stanie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here