W Głogówku nowy dyrektor domu kultury

0
Irena Sołtysek (fot. Małgorzata Wójcicka - Rosińska)

Rafał Miczka, z przyczyn osobistych, zrezygnował ze stanowiska dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku. Następcą jest Irena Sołtysek.

Miczka nie został zwolniony. Decyzją burmistrza Piotra Bujaka zastąpi go Irena Sołtysek, wieloletni pracownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Głogówku. Dotychczas odpowiedzialna była między innymi za kontakty z organizacjami trzeciego sektora, sołectwami, grupami odnowy wsi, a także za współorganizację różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych z ramienia gminy.

– Uważam, że po rezygnacji pana Miczki dokonałem najlepszego wyboru – komentuje burmistrz Bujak. – Przede wszystkim pani Sołtysek zna lokalne środowisko, a także wszelkie działające w nim formalne i nieformalne grupy, w tym artystyczne. Na podkreślenie zasługują także jej umiejętności organizatorskie, a także zaangażowanie w podejmowane działania. Te cechy gwarantują nam utrzymanie wysokiego poziomu funkcjonowania głogóweckiego ośrodka kultury. Osobiście, bardzo się cieszę, że będziemy mieli okazję do współpracy właśnie w tej formie. Mam także nadzieję, że pozytywne zmiany w krótkim czasie zauważą także mieszkańcy.


Artykuł na ten temat ukazał się w „Tygodniku Prudnickim”, nr 15 z 10.04.2019 r. Cały numer gazety dostępny jest również w formie e-wydania. ZAMÓW CAŁOROCZNĄ PRENUMERATĘ Z RABATEM!

Hotel Salve w Głogówku Firmą 2018 Roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here