Patronat TP : Rajd śladami Surmińskiego i Szozdy

0

IV Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa” to impreza oficjalnie rozpoczynająca cyklosezon w Prudniku.

Rajd organizowany przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik odbędzie się na trasie z prudnickiego parku, wokół stawu przy Świętym Źródle, przez Czyżykowką Górę, Jasionę, Skrzypiec, Trzebinę, Bartultovice (CZ), Rozdroże pod Trzebiną do Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Będzie więc to wyprawa na terenie trzech gmin: Prudnik, Lubrza i czeska Vysoka, wszak turyści nie znają granic administracyjnych. W większości należy spodziewać się nawierzchni asfaltowej, ale będą też odcinki polne i szutrowe, na przykład w rejonie Rozdroża pod Trzebiną, na Czyżykowej Górze, czy w dolinie rzeki Prudnik.

(mat. APiRGP / Google Maps)

Zapisy (bezpłatne) na rajd odbywają się w siedzibie Agencji w ratuszu, poprzez e-mail: promocja@prudnik.pl lub telefonicznie: 77 437 66 55 . Uczestnicy otrzymają materiały promocyjne, a na mecie poczęstunek w postaci grochówki z chlebem.Będzie również ognisko i pieczona kiełbasa. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! Start – godz. 10.00 (sobota, 27 kwietnia) – Plac Rodziny Fränklów (altana) w Parku Miejskim.

Na rajd zaprasza burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Tygodnik Prudnicki, Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl oraz strona GoryOpawskie.eu sprawują patronat medialny nad wydarzeniem.

Bieżące informacje na temat rajdu można uzyskać na stronie APiRGP.

TAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU NA RAJDZIE:

Wyruszyli śladem Szozdy i Surmińskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here