Prezes Gajewska rezygnuje. Kto będzie nowym szefem szpitala?

0

W środę, 10 kwietnia na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Prudniku ukazało się ogłoszenie Zarządu Powiatu o naborze na stanowisko prezesa zarządu Prudnickiego Centrum Medycznego. Kandydaci mają czas do 19 kwietnia na złożenie dokumentów aplikacyjnych.

Od 1 września 2016 roku na stanowisku prezesa prudnickiego szpitala tym zasiada Wiesława Gajewska.


AKTUALIZACJA

Komentarz starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego

– Stało się to, czego obawiałem się najbardziej. Najlepszy od początku istnienia PCM zarząd, który uporządkował sprawy finansowe do tego stopnia, że spółka jako jedyna ze szpitali powiatowych nie przyniosła straty za 2018 rok i był na dobrej drodze by ukończyć niezbędne do istnienia i rozwoju szpitala inwestycje odchodzi. Mimo naszych próśb i nalegań jest to decyzja ostateczna.
Niestety, niewątpliwy wpływ na tą decyzję zarządu spółki miał fakt negatywnej atmosfery przesiąkniętej polityką i politykierstwem stworzonej w ostatnim czasie przez niektórych radnych i parlamentarzystów.
Zarząd, który zrobił tak dużo nie oczekiwał wiele, poza umożliwieniem spokojnego działania i zrozumieniem dla obiektywnych trudności, z którymi musi się borykać. Nie było na to szans, w związku z tym mamy co mamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here