Ku przestrodze: Trzy osoby ranne na obwodnicy Prudnika

3

W środę 10 kwietnia około godz. 10.15 na skrzyżowaniu ul. Prężyńskiej z obwodnicą Prudnika doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów. Trzy osoby zostały ranne.

Na miejsce zadysponowano służby medyczne, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy, z pomocą sprzętu hydraulicznego, wydobyli jedną z osób z pojazdu. Na kilkadziesiąt minut zablokowana była obwodnica miasta. Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

W związku z trwającą modernizacją drogi wojewódzkiej Prudnik (Lubrza) – Opole i nieoficjalnym objazdem przez Prężynkę i Prężynę, na wspomnianym skrzyżowaniu (kolizyjnym) znacznie wzrósł ruch.

[AKTUALIZACJA: 10.04.2019, 15.50] Według ustaleń policji kierowca vw passata wyjechał z podporządkowanej ul. Prężyńskiej (od centrum) i zderzył się z prawidłowo jadącym obwodnicą od strony Nysy vw polo. W wyniku zderzenia drugi z pojazdów stoczył się do rowu. To właśnie kierowca i pasażer polo zostali najbardziej poszkodowani w wypadku, jednego odwieziono do szpitala w Prudniku, a drugiego do Nysy.
Uszkodzony został również pojazd trzeciego uczestnika ruchu, kobiety, która także wyjeżdżała na skrzyżowanie z ul. Prężyńskiej.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here