Tydzień Teatralny w Prudniku: Samobójca chce żyć

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Spektakle w ramach Tygodnia Teatralnego oglądaliśmy od 1 do 9 kwietnia. Łącznie było to 10 przedstawień skierowanych do dzieci (na widowni w tych dniach zasiadło ok. 2500 dzieci), młodzieży i dorosłych. Na szczęście, także te przeznaczone do dorosłego odbiorcy przedstawienia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kilku reżyserów, różne grupy teatralne, bardzo różnorodne podejście do teatru, do widza. Na zakończenie znakomita komedia.

(fot. Grzegorz Weigt)

We wtorek 9 kwietnia na scenie sali widowiskowej kina „Diana” (scena sprawdza się znakomicie) w Prudniku Grupa Teatralna „Lombard” z Centrum Kultury w Głuchołazach zaprezentowała sztukę „Samobójca” na podstawie Nikołaja Erdmana w reżyserii Piotra Charczuka. Znakomita komedia, zagrana bardzo profesjonalnie (przecież występujące grupy teatralne to zespoły amatorskie?) rozbawiła publiczność. Groteskowa opowieść, której bohaterem jest Siemion Siemionowicz Podsiekalnikow była satyrą sytuacji w carskiej Rosji, wzbogacona została humorystycznymi elementami Rosji Radzieckiej, a dodatkowo zachowała swoją świeżość do dziś. Niedoszły samobójca Podsiekalnikow upewnił się, że chce żyć i choć na zdjęciach może to wyglądać dość dramatycznie, to było przede wszystkim bardzo zabawnie.

(fot. Grzegorz Weigt)

Dodatkowo, w ramach programu Tygodnia Teatralnego ujęty jest 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, w środy 3 i 10 kwietnia odbyły się eliminacje gminne i rejonowe. Konkurs przeprowadzony został w sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku.

Relacje ze spektakli w kolejnych numerach „Tygodnika Prudnickiego”, zdjęcia publikujemy na Teraz Prudnik. W najnowszym numerze „TP” (nr 15 z 10 kwietnia) jest duża, kilkustronicowa prezentacja tego, co działo się w ramach Tygodnia Teatralnego. O inauguracji TT w nr 14 „TP” z 3 kwietnia. O ostatnich przedstawieniach w następnym numerze „Tygodnika”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here