Marcin Husak Człowiekiem Roku 2018!

0

Wielkie słowa uznania padły pod adresem prudniczanina Marcina Husaka i choć w ostatecznym głosowaniu nie było jednomyślności Kapituły Wieży Woka, to wszyscy zgodnie uznali, że zasługuje na wyróżnienie. Kapituła przyznała tytuł Człowieka Roku 2018 Roku i statuetkę Wieży Woka Marcinowi Husakowi.

Husak jest przewodnikiem, działaczem społecznym (głównie PTTK, ale nie tylko), autorem publikacji naukowych i popularyzatorskich, a także kierownikiem Centrum Tradycji Tkackich Muzeum Ziemi Prudnickiej. Już tylko z pierwszego zdania można wysnuć wniosek, że Husak łączy pasję z pracą zawodową, a to bardzo wiele w osiągnięciu sukcesu i spełnieniu się w życiu.

Husak ma na swoim koncie badania wielu wątków z dziejów ziemi prudnickiej, odkrycia spraw już zapomnianych. Ma też w zwyczaju prostować historyczne „prawdy” powielane przez lata w lokalnych opracowaniach, które  ostatecznie okazują się być fałszywe. Husak to w końcu doskonały orator, który nawet z nudnych tematów uczyni historię pełną niespodzianek i zaskakujących wniosków. Wycieczki z nim w roli przewodnika, to pasjonujące podróże w czasie i przestrzeni. Niewątpliwie Husak zapracował na swoją markę.

Kapituła Wieży Woka obradowała w piątek 6 kwietnia w redakcji „Tygodnika Prudnickiego” w składzie: Franciszek Dendewicz, Rafał Magosz, Mieczysław Matczak, Marek Muszyński, Witold Rygorowicz, Elżbieta Szwadowska, Agata Zwojewska i Andrzej Dereń.

Wyniki konkursu ogłosiliśmy w wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” z 10.04.2019.

Marcin Husak zaprasza do Prudnika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here