Tydzień Teatralny w Prudniku: Biurowe życie

0

W poniedziałek 8 kwietnia obejrzeliśmy spektakl pt. „Spółka z o.o.” w reżyserii Małgorzaty Dolak, zrealizowany przez Grupę Teatralną Dorosłych „Persona Grata” z Ośrodka Kultury i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Niemodlinie. To druga prezentacja Małgorzaty Dolak podczas tegorocznego przeglądu. Jej przedstawienie, przygotowane z młodzieżą dla dzieci zainaugurowało Teatralny Tydzień. Zresztą trzy osoby z „Bajki o szczęściu” wystąpiły epizodycznie także podczas tego przedstawienia.

Scenariusz „Spółki z o.o.” oparty został na obserwacjach z życia. Nie chodzi tylko o życie biurowe, swoiste urzędnicze piekiełko, ale też o poważniejsze historie dziejące się w Polsce, dotyczące upadających firm, przekrętów i częstej bezradności pracowników. Brak prądu, nieosiągalny pan prezes, widmo bankructwa, nalot mediów, własna inicjatywa… niczego nie brakuje. Sceny odegrane z naturalizmem, także jeśli chodzi o słownictwo. Mimo poważnych tematów spektakl do śmiechu.

(fot. Grzegorz Weigt)

A przed nami jeszcze ostatnie przedstawienie tegorocznego Tygodnia Teatralnego w Prudniku. Dzisiaj (wtorek 9 kwietnia) na scenie sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku Grupa Teatralna „Lombard” z Centrum Kultury w Głuchołazach zaprezentuje sztukę „Samobójca” na podstawie Nikołaja Erdmana. Reżyseria Piotr Charczuka, po raz drugi podczas przeglądu.

Dodatkowo, w ramach programu Tygodnia Teatralnego ujęty jest 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, w środę 3 kwietnia odbyły się eliminacje gminne, a jutro w środę 10 kwietnia odbędą się eliminacje rejonowe (godz. 10.00). Konkurs przeprowadzony zostanie w sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku.

Relacje ze spektakli w kolejnych numerach „Tygodnika Prudnickiego”, zdjęcia na TerazPrudnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here