Rejs po latach

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Kolejny spektakl w ramach Teatralnego Tygodnia w Prudniku odbył się w niedzielę 7 kwietnia. Po raz drugi była to propozycja przygotowana przez Tomasza Stochniała. Po rewelacyjnym i bardzo poważnym w wymowie piątkowym przedstawieniu „Strzelce 2050” (scenariusz i reżyseria Tomasz Stochniał) grupy teatralnej „Dzieci Dionizosa” ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury w Strzelcach Opolskich reżyser zaprosił na całkowicie rozrywkowy, wręcz kabaretowy Rejs.

(fot. Grzegorz Weigt)

Grupa dorosłych, seniorów z teatru „To się uda” z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim zaprezentowała spektakl pt. „Rejs, czyli radość, wolność i inne głupoty”. Rzecz oczywiście inspirowana słynnym „Rejsem” Marka Piwowskiego. Grupa pasażerów podróżuje z południa na północ Polski statkiem wycieczkowym „Kazimierz Wielki”, bawiąc przy tym siebie, mieszkańców Świnoujścia, a przede wszystkim publiczność.

W odróżnieniu od wszystkich przedstawień to jedno odbyło się w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku. Pozostałe dwa spektakle odbędą siew Sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku. Będą to:

– poniedziałek 8 kwietnia spektakl „Spółka z o.o.” w reż. Małgorzaty Dolak, zrealizowany przez Grupę Teatralną Dorosłych „Persona Grata” z Ośrodka Kultury i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Niemodlinie (godz. 17.00).

– wtorek 9 kwietnia spektakl „Samobójca” na podstawie sztuki Nikołaja Erdmana w reż. Piotra Charczuka, realizowany przez Grupę Teatralną „Lombard” z Centrum Kultury w Głuchołazach (godz. 18.00).

Relacja najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here