Za trzydzieści lat w innym świecie

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Teatralny Tydzień w Prudniku powoli zmierza do finału, ale to nie znaczy, że emocje opadają wręcz przeciwnie, nieoczekiwanie w piątek 5 kwietnia mieliśmy okazję przeżyć znakomite (może najlepsze) przedstawienie przygotowane przez młodzież z grupy teatralnej „Dzieci Dionizosa” ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury w Strzelcach Opolskich. Reżyserem i autorem tekstu spektaklu „Strzelce 2050” jest Tomasz Stochniał.

(fot. Grzegorz Weigt)

Choć przedstawienie przenosi nas do przyszłości – niby nieodległej: 2050 rok – a jednak tak bardzo rożnej od współczesności, to nie jest to banalna kolejna wersja podróży w czasie, przygód fantastycznych, lecz próba zastanowienia się nad tym, w jakim kierunku zmierzamy, jako ludzkość. Punktem wyjścia jest początek rewolucji sztucznej inteligencji i następujących zmian społecznych, technicznych. Czy na lepsze? Przedstawienie daje przedsmak, tego co może się wydarzyć oby jednak nie… W Prudniku oglądaliśmy dwie części tego przedstawienia. Całość to cztery odrębne, ale dotyczące jednego, elementy. Pozostaje mieć nadzieję, że będziemy mogli obejrzeć w Prudniku cały spektakl. Byłoby wspaniale.

(fot. Grzegorz Weigt)

W niedzielę 7 kwietnia mamy okazję obejrzeć kolejne przedstawienie przygotowane przez Tomasza Stochniała i tym razem starszą grupę „To się uda” z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim. Będzie to bardziej komediowe przedsięwzięcie inspirowane słynnym „Rejsem” Marka Piwowskiego, pt. „Rejs, czyli radość, wolność i inne głupoty”. Wszystkie spektakle prudnickiego Tygodnia Teatralnego odbywają się w sali widowiskowej kina „Diana”, ten jeden odbędzie się w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla. Początek o godz. 17.00.

Relacja najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here