Targi Pracy: Czesi szukają pracowników w Polsce

0

Ponad 50 wystawców prezentowało się podczas Transgranicznych Targów Pracy Edukacji i Przedsiębiorczości „Nauka – Praca – Kariera” w Prudniku.

Odbywające się po raz jedenasty targi stały się prudnicką tradycją. W tym czasie zmieniła się też sytuacja na rynku pracy. Dziś coraz częściej to praca szuka człowieka, a nie odwrotnie. Niezmiennie na targach promują się uczelnie wyższe, szkoły, firmy i podmioty zajmujące się szkoleniami, a więc z ofertą dla przyszłych absolwentów, młodzieży kontynuującej edukację oraz dorosłych, chcących podnosić swoje kwalifikacje.

Wśród wystawców firmowych było stoisko czeskiego zakładu Husqvarna we Vrbnie pod Pradědem, a więc niedaleko Prudnika, poszukującego pracowników na miejscowym rynku pracy. Wojsko Polskie pozyskiwało rekrutów, a policja kandydatów na funkcjonariuszy.

Podczas targów wspominano też o dwóch rocznicach.

– W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia publicznych służb zatrudnienia – mówiła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku Grażyna Klimko. – 27 stycznia 1919 roku marszałek Piłsudski podpisał dekret o powstaniu publicznych służb zatrudnia, choć one wtedy inaczej się nazywały.

Z kolei Tomasz Górny wspomniał o dziesięcioleciu Ochotniczych Hufców Pracy. Targi, w imieniu starosty prudnickiego, otworzyła sekretarz powiatu Agnieszka Zagórska.

Organizatorami wydarzenia (5.04.2019) byli: Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku, Starostwo Powiatowe w Prudniku przy współpracy Ochotniczych Hufców Pracy. Targi odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here