Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się strajk nauczycieli

0
(fot. Andrzej Dereń)

Nadal nie ma porozumienia części nauczycielskich związków zawodowych ze stroną rządową. Wszystko więc wskazuje na to, że w poniedziałek 8 kwietnia rozpocznie się strajk.

Według informacji Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecydowana większość placówek oświatowych w kraju przystąpi do strajku. Z punktu widzenia rodziców bardzo ważne jest to, czy ich dzieci, nawet w przypadku organizacji strajku, będą miały zapewnioną opiekę w placówkach oświatowych. W powiecie prudnickim lokalne władze samorządowe, będące organami prowadzącymi dla szkół, zapewniają, że opieka nad dziećmi i młodzieżą będzie zapewniona.

– W każdej placówce, która dołączyła do strajku na terenie gminy Prudnik, będzie zapewniona opieka w czasie zajęć lekcyjnych – informuje wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

Mimo to część placówek już zwróciło do rodziców, by ci w miarę możliwości zapewnili opiekę swoim dzieciom w domu, dodając jednak, że i tak w pobyt dzieci będzie zagwarantowany. Tak jest między innymi w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Prudniku.

– Drodzy rodzice. W przypadku strajku nauczycieli informujemy, że w gminie Głogówek zostanie zapewniona opieka nad Waszymi dziećmi w czasie, w którym powinny odbywać się normalne szkolne zajęcia. Bez obaw wyślijcie Wasze pociechy do szkół – to już oficjalna informacja Gminy Głogówek.

Czy wszystkie placówki oświatowe przystąpią do strajku, nie wiadomo. W związku z toczącymi się rozmowami w Warszawie i zróżnicowanymi stanowiskami między poszczególnymi związkami zawodowymi, sytuacja nie jest pewna. Strajku nie będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szybowicach, nie są też planowane protesty w placówkach stowarzyszeniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here