Teatralny Tydzień w Prudniku; pod Grunwaldem

0
(ft. Grzegorz Weigt)

W czwartek 4 kwietnia w ramach tegorocznego Tygodnia Teatralnego w Prudniku przedstawiony został spektakl „Honor Rycerza” w reżyserii Elżbiety Dragan, zrealizowany przez grupę teatralną „Pinokio” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku (PSP nr 3). To niestety jedyna prezentacja w tym tygodniu w wykonaniu prudniczan. Elżbieta Dragan od lat jednak współpracuje na tym polu z Prudnickim Ośrodkiem Kultury. „Honor Rycerza” to sztuka inspirowana powieścią Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”, której tytułowy bohater – po rycersku prawy i mężny niesie pomoc potrzebującym. Broni ojczyzny i honoru. To bardzo patriotyczne przedstawienie, także największe jeśli chodzi o liczbę uczestników – 24 osoby.

(fot. Grzegorz Weigt)

A już jutro w piątek 5 kwietnia spektakl „Strzelce 2050” w reż. Tomasza Stochniała, zaprezentuje grupa teatralna „Dzieci Dionizosa” ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury ze Strzelec Opolskich (godz. 11.00).

Następnie:

– niedziela 7 kwietnia spektakl „Rejs – czyli radość, wolność i inne głupoty” w reż. Tomasza Stochniała, realizowany przez grupę teatralną „To się uda” z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie (godz. 17.00).

– poniedziałek 8 kwietnia spektakl „Spółka z o.o.” w reż. Małgorzaty Dolak, zrealizowany przez Grupę Teatralną Dorosłych „Persona Grata” z Ośrodka Kultury i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Niemodlinie (godz. 17.00).

– wtorek 9 kwietnia spektakl „Samobójca” na podstawie sztuki Nikołaja Erdmana w reż. Piotra Charczuka, realizowany przez Grupę Teatralną „Lombard” z Centrum Kultury w Głuchołazach (godz. 18.00).

Po za spektaklem niedzielnym, który odbędzie się w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku, wszystkie przedstawienia będą miały miejsce w sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku.

Dodatkowo, w ramach programu Tygodnia Teatralnego ujęty jest 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, w środę 3 kwietnia eliminacje gminne (godz. 10.00), a w środę 10 kwietnia eliminacje rejonowe (godz. 10.00). Konkurs przeprowadzony zostanie w sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku.

Relacje ze spektakli w kolejnych numerach „Tygodnika Prudnickiego”, zdjęcia na TerazPrudnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here