Najlepsi z wiedzy pożarniczej w powiecie nyskim

0

Nikola Kowalska, Igor Kaczanowski i Julia Kozik są zwycięzcami powiatowych (nyskich) eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej z udziałem 26. reprezentantów najlepszych placówek oświatowych z powiatu nyskiego – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowany został 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Korfantowie.

– Życzę każdemu, aby wyszło mu jak najlepiej – mówił podczas rozpoczęcia turnieju burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik. – Wiedza jest ważna, ale też trzeba mieć trochę szczęścia, żeby trafić na to, co akurat się wie. I tego wam życzę.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch częściach turnieju – pisemnej oraz ustnej. Konkurs poprowadził bryg. Krzysztof Muszyński z Komendy Powiatowej PSP
w Nysie, a w komisji konkursowej znaleźli się również: wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku OSP Zdzisław Martyna oraz komendant gminny Związku OSP w Korfantowie Piotr Bugaj.

Nagrody ufundowane przez Oddział Powiatowy ZOSP w Nysie, Komendę Powiatową PSP w Nysie oraz burmistrza Korfantowa wręczyli zwycięzcom: komendant powiatowy PSP w Nysie – bryg. Arkadiusz Kuśmierski, prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP w Nysie Władysław Krysowaty oraz zastępca burmistrza Korfantowa Jarosław Szewczyk.

Nagrody ufundowane zostały przez Oddział Powiatowy ZOSP w Nysie, Komendę Powiatową PSP w Nysie oraz burmistrza Korfantowa. Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu.

WYNIKI

I GRUPA WIEKOWA:

  1. Julia Kozik- ZSP Przełęk
  2. Piotr Jasiński-ZSP Goświnowice
  3. Kinga Banach ZSP Goszowice

II GRUPA WIEKOWA:

  1. Igor Kaczanowski ZS w Skoroszycach
  2. Michał Derka – SP 5 Nysa
  3. Remigiusz Michna – SP 5 Nysa

III GRUPA WIEKOWA:

  1. Nikola Kowalska – ZSiPA Nysa
  2. Kinga Pryga – ZSiPA Nysa
  3. Bartosz Olbryt – ZSiPO Nysa
(fot. Dorota Sosulska)
(fot. Dorota Sosulska)
(fot. Dorota Sosulska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here