Teatralny Tydzień w Prudniku – półmetek

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Od 1 do 10 kwietnia w ramach Teatralnego Tygodnia możemy obejrzeć w Prudniku dziesięć spektakli, dla dzieci, młodzież i dorosłych. Za nami już pierwsze pięć spektakli. O wszystkich piszemy, prezentując zdjęcia na TerazPrudnik i w „Tygodniku Prudnickim”. Pierwsze przedstawienia odbyły się w poniedziałek, wtorek i środę.

1 kwietnia wystąpiła Młodzieżowa Grupa Teatralna „Reflektor” z Ośrodka Kultury w Niemodlinie („Bajka o szczęściu” według Izabeli Degórskiej, reż. Małgorzata Dolak). 2 kwietnia grupa teatralna „Pszczółki” z szkoły Podstawowej w Grobnikach wystawiła „Brzydkie kaczątko” (reż. Waldemar Lankauf), grupa teatralna „Pod psem” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu „Małego Księcia” (reż. Waldemar Lankauf), a grupa teatralna z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrzy spektakl „Jaskółka czyli wieś(ć) polska” (reż. Piotra Charczuka).

(fot. Grzegorz Weigt)

Tymczasem w środę 3 kwietnia spektakl teatralny „Aksamitka, córka diabła” w reżyserii Beaty Puzia, wykonali młodzi aktorzy z dziecięcego teatrzyku „Bąbel” z Centrum Kultury w Głuchołazach (pokaz odbył się dwukrotnie). Zarówno Beata Puzia, jak i teatr z Głuchołaz nie po raz pierwszy goszczą w Prudniku. Tym razem w sztuce na podstawie bajki Pierre`a Gripariego było o miłości. Maks zakochał się w tytułowej Aksamitce, córce diabła. Ta miała jednak swojego piekielnego adoratora, a przyjaciele Maksa postanowili wybawić go z opresji przedstawiając „normalną” księżniczkę. Co z tego fatalnego zauroczenia wyniknęło? To można było obejrzeć na scenie sali widowiskowej kina „Diana”. A teraz obejrzeć na zdjęciach obok.

(fot. Grzegorz Weigt)

Przed nami jeszcze pięć spektakli:

– czwartek 4 kwietnia spektakl „Honor Rycerza” w reż. Elżbiety Dragan, zrealizowany przez grupę teatralną „Pinokio” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku (godz. 9.00 i 10.00).

– piątek 5 kwietnia spektakl „Strzelce 2050” w reż. Tomasza Stochniała, zaprezentuje grupa teatralna „Dzieci Dionizosa” ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury ze Strzelec Opolskich (godz. 11.00).

– niedziela 7 kwietnia spektakl „Rejs – czyli radość, wolność i inne głupoty” w reż. Tomasza Stochniała, realizowany przez grupę teatralną „To się uda” z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie (godz. 17.00).

– poniedziałek 8 kwietnia spektakl „Spółka z o.o.” w reż. Małgorzaty Dolak, zrealizowany przez Grupę Teatralną Dorosłych „Persona Grata” z Ośrodka Kultury i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Niemodlinie (godz. 17.00).

– wtorek 9 kwietnia spektakl „Samobójca” na podstawie sztuki Nikołaja Erdmana w reż. Piotra Charczuka, realizowany przez Grupę Teatralną „Lombard” z Centrum Kultury w Głuchołazach (godz. 18.00).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here