Teatralny Tydzień w Prudniku; spektakl trzeci

0

Od 1 do 10 kwietnia w ramach Teatralnego Tygodnia możemy obejrzeć w Prudniku dziesięć spektakli, dla dzieci, młodzież i dorosłych. Za nami trzy przedstawienia: 1 kwietnia wystąpiła Młodzieżowa Grupa Teatralna „Reflektor” z Ośrodka Kultury w Niemodlinie (reżyserem spektaklu pt. „Bajka o szczęściu” według Izabeli Degórskiej była Małgorzata Dolak), 2 kwietnia zaprezentowały się dwa teatry prowadzone przez Waldemara Lankaufa. Pierwszy ze wspomnianych spektakli to „Brzydkie kaczątko” w reż. Waldemara Lankaufa realizowany przez grupę teatralną „Pszczółki” z szkoły Podstawowej w Grobnikach (godz. 10.00).

Drugie wtorkowe przedstawienie w reżyserii Waldemara Lankaufa to „Mały Książę” zrealizowany przez grupę teatralną „Pod psem” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu (pokaz odbył się dwukrotnie, o godz. 11.00 i 12.00). Oba spektakle skierowane były do dzieci z przeszkoli i młodszych klas szkół podstawowych, ten drugi, wymagający większego skupienia raczej do tej drugiej grupy. Sala widowiskowa kina „Diana” wypełniona była w całości, i było warto. Wzruszająca opowieść przemawiała głównie światłem, niezwykłymi obrazami (jak duży efekt można osiągnąć, tak skromną scenografią) i muzyką.

(fot. Grzegorz Weigt)

Obok prezentujemy zdjęcia z tego spektaklu.

Wieczorem tego dnia była jeszcze „Jaskółka czyli wieś(ć) polska” w reż. Piotra Charczuka, zrealizowany przez grupę teatralną z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrzy (godz. 18.00).

Relacje ze spektakli w kolejnych numerach „Tygodnika Prudnickiego”, zdjęcia na TerazPrudnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here