Teatralny Tydzień w Prudniku; drugi spektakl

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Od 1 do 10 kwietnia w ramach Teatralnego Tygodnia możemy obejrzeć w Prudniku dziesięć spektakli, dla dzieci, młodzież i dorosłych. Pierwsze przedstawienia już się odbyły, w poniedziałek i we wtorek. 1 kwietnia przed prudnicką dziecięcą publicznością dwukrotnie wystąpiła Młodzieżowa Grupa Teatralna „Ref-lektor” z Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Reżyserem spektaklu pt. „Bajka o szczęściu” według Izabeli Degórskiej była Małgorzata Dolak.

We wtorek 2 kwietnia przed południem zaprezentowały się dwa teatry prowadzone przez Waldemara Lankaufa. Reżyser znany bardzo dobrze na ziemi prudnickiej, również obecny podczas prudnickich Tygodni Teatralnych co roku, jak zawsze zachwyca. Przemawia bardzo mocno do emocji, zarówno kolorem, wieloznacznymi obrazami i muzyką.

Pierwszy ze wspomnianych spektakli to „Brzydkie kaczątko” w reż. Waldemara Lankaufa realizowany przez grupę teatralną „Pszczółki” z szkoły Podstawowej w Grobnikach (godz. 10.00). Piękne przedstawienie, prezentujące znaną bajkę w nowej odsłonie, z bardzo ciekawymi elementami obrazującymi pory roku, z kolorowymi szarfami symbolizującymi czas i miejsca zdarzeń. Dla młodych ludzi wymowa spektaklu szczególnie ważna, pokazująca, że doświadczenia okresu dorastania, dojrzewania nie powinny budować kompleksów, zniechęcać, zamykać na innych.

Obok prezentujemy zdjęcia z tego przedstawienia.

(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj (wtorek) było jeszcze jedne przedstawienie w reżyserii Waldemara Lankaufa. Był to „Mały Książę” zrealizowany przez grupę teatralną „Pod psem” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu (dwukrotnie w godz. 11.00 i 12.00). Oba spektakle skierowane były do dzieci z przeszkoli i młodszych klas szkół podstawowych. Sala widowiskowa kina „Diana” wypełniona była po brzegi, wrażenia duże. Gratulacje.

Również z tego spektaklu zaprezentujemy zdjęcia na TerazPrudnik.

Wieczorem tego dnia była jeszcze „Jaskółka czyli wieś(ć) polska” w reż. Piotra Charczuka, zrealizowany przez grupę teatralną z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrzy (godz. 18.00).

Przed nami:

– środa 3 kwietnia spektakl teatralny „Aksamitka, córka diabła” w reż. Beaty Puzia, w wykonaniu dziecięcego teatrzyku „Bąbel” z Centrum Kultury w Głuchołazach (godz. 10.00 i 11.00).

– czwartek 4 kwietnia spektakl „Honor Rycerza” w reż. Elżbiety Dragan, zrealizowany przez grupę teatralną „Pinokio” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku (godz. 9.00 i 10.00).

– piątek 5 kwietnia spektakl „Strzelce 2050” w reż. Tomasza Stochniała, zaprezentuje grupa teatralna „Dzieci Dionizosa” ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury ze Strzelec Opolskich (godz. 11.00).

– niedziela 7 kwietnia spektakl „Rejs – czyli radość, wolność i inne głupoty” w reż. Tomasza Stochniała, realizowany przez grupę teatralną „To się uda” z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie (godz. 17.00).

– poniedziałek 8 kwietnia spektakl „Spółka z o.o.” w reż. Małgorzaty Dolak, zrealizowany przez Grupę Teatralną Dorosłych „Persona Grata” z Ośrodka Kultury i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Niemodlinie (godz. 17.00).

– wtorek 9 kwietnia spektakl „Samobójca” na podstawie sztuki Nikołaja Erdmana w reż. Piotra Charczuka, realizowany przez Grupę Teatralną „Lombard” z Centrum Kultury w Głuchołazach (godz. 18.00).

Po za spektaklem niedzielnym, który odbędzie się w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku, wszystkie przedstawienia będą miały miejsce w sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku.

Dodatkowo, w ramach programu Tygodnia Teatralnego ujęty jest 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, w środę 3 kwietnia eliminacje gminne (godz. 10.00), a w środę 10 kwietnia eliminacje rejonowe (godz. 10.00). Konkurs przeprowadzony zostanie w sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku.

Relacje ze spektakli w kolejnych numerach „Tygodnika Prudnickiego”, zdjęcia na TerazPrudnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here