Teatralny Tydzień w Prudniku rozpoczęty

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Od 1 do 10 kwietnia trwa w Prudniku kolejny Tydzień Teatralny. W tym roku aż dziesięć spektakli, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwsze z przedstawień już za nami. Inauguracja tygodnia odbyła się w poniedziałek 1 kwietnia – to nie Prima aprilis. Tego dnia na scenie sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku, przed prudnicką dziecięcą publicznością dwukrotnie wystąpiła Młodzieżowa Grupa Teatralna „Ref-lektor” z Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Reżyserem spektaklu pt. „Bajka o szczęściu” według Izabeli Degórskiej była Małgorzata Dolak, którą z pięknymi prezentacjami gościliśmy już nie po raz pierwszy. Także teraz, przedstawienie o wartości przyjaźni zrobiło wielkie wrażenie. Dzieci na widowni aż przeszkadzały młodym aktorom bardzo mocno angażując się w prezentowane na scenie wydarzenia, chcąc wpłynąć na ich przebieg, pomóc głównemu bohaterowi w podjęciu właściwej decyzji. Aktorzy z Niemodlina poradzili sobie znakomicie, w końcu to „Bajka o szczęściu”. Na koniec jeszcze poczekali na wychodzącą publiczność, żeby przytulić i porozmawiać. Ze smakiem, mądrze i bardzo profesjonalnie.

(fot. Grzegorz Weigt)

Przed nami:

– wtorek 2 kwietnia spektakl „Brzydkie kaczątko” w reż. Waldemara Lankaufa realizowany przez grupę teatralną „Pszczółki” ze szkoły Podstawowej w Grobnikach (godz. 10.00) i „Mały Książę” w reż. Waldemara Lankaufa realizowany przez grupę teatralną „Pod psem” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu (godz. 11.00 i 12.00) oraz wieczorem „Jaskółka czyli wieś(ć) polska” w reż. Piotra Charczuka, zrealizowany przez grupę teatralną z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrzy (godz. 18.00).

– środa 3 kwietnia spektakl teatralny „Aksamitka, córka diabła” w reż. Beaty Puzia, w wykonaniu dziecięcego teatrzyku „Bąbel” z Centrum Kultury w Głuchołazach (godz. 10.00 i 11.00).

– czwartek 4 kwietnia spektakl „Honor Rycerza” w reż. Elżbiety Dragan, zrealizowany przez grupę teatralną „Pinokio” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku (godz. 9.00 i 10.00).

– piątek 5 kwietnia spektakl „Strzelce 2050” w reż. Tomasza Stochniała, zaprezentuje grupa teatralna „Dzieci Dionizosa” ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury ze Strzelec Opolskich (godz. 11.00).

– niedziela 7 kwietnia spektakl „Rejs – czyli radość, wolność i inne głupoty” w reż. Tomasza Stochniała, realizowany przez grupę teatralną „To się uda” z Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie (godz. 17.00).

– poniedziałek 8 kwietnia spektakl „Spółka z o.o.” w reż. Małgorzaty Dolak, zrealizowany przez Grupę Teatralną Dorosłych „Persona Grata” z Ośrodka Kultury i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Niemodlinie (godz. 17.00).

– wtorek 9 kwietnia spektakl „Samobójca” na podstawie sztuki Nikołaja Erdmana w reż. Piotra Charczuka, realizowany przez Grupę Teatralną „Lombard” z Centrum Kultury w Głuchołazach (godz. 18.00).

Po za spektaklem niedzielnym, który odbędzie się w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku, wszystkie przedstawienia będą miały miejsce w sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku.

Dodatkowo, w ramach programu Tygodnia Teatralnego ujęty jest 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, w środę 3 kwietnia eliminacje gminne (godz. 10.00), a w środę 10 kwietnia eliminacje rejonowe (godz. 10.00). Konkurs przeprowadzony zostanie w sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku.

(fot. Grzegorz Weigt)

Relacje ze spektakli w kolejnych numerach „Tygodnika Prudnickiego”, zdjęcia na TerazPrudnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here