Patronat TP : Rusza Prudnicka Liga Petanque

0

Grupa miłośników gry w kule zakłada Prudnicką Ligę Petangue. Już w najbliższą sobotę (6 kwietnia) ruszają rozgrywki. Przeczytaj, kto może wziąć w nich udział.

Czym jest gra w kule? To tradycyjna francuska gra towarzyska zwana także petanką lub grą w bule, w której zadaniem zawodników jest rzucenie metalową kulą jak najbliżej małej drewnianej kulki, zwanej w Polsce świnką – wyjaśnia współorganizator zawodów Przemysław Galert. – Punkty zdobywa ten zawodnik (ta drużyna), której metalowe kule są najbliżej świnki. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie 13 punktów, lub będzie miał więcej punktów po określonej liczbie rozgrywek. Prudnicki Ośrodek Kultury od kilku lat organizuje turnieje petanque z udziałem gości z Czech, więc niektórym z prudniczan gra jest już doskonale znana.

Kto ma ochotę zagrać z nami? Zapraszamy w najbliższą sobotę do Prudnickiego Ośrodka Kultury na I Turniej Petanque dubletów. Do zawodów przyjmowane będą zgłoszenia drużyn dwuosobowych, w których składzie znajdzie się osoba dorosła oraz dziecko do lat 15. Uwaga! W turnieju może wziąć udział maksymalnie 12 drużyn. Szczegóły dotyczące przyjmowania zgłoszeń i rozpoczęcia zawodów są na plakacie.
Będą to pierwsze (z pięciu planowanych) zawody w ramach Prudnickiej Ligi Petanque, które zamierzamy przeprowadzić w 2019 roku. Zasady punktacji i klasyfikacji opisane są w regulaminie rozgrywek dostępnym na profilu /petanqueprudnik.

Być może w przyszłym roku rozgrywki odbędą się w Parku Miejskim, gdzie obecnie przygotowywane są tory do gry w petanque.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here