Godzina dla Ziemi: Sprawdź, gdzie dziś zgasną światła

0
(fot. Andrzej Dereń)

Miasto Jesenik przystąpiło do globalnej akcji Godzina dla Ziemi (30 marca), której celem jest zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne planety. W inicjatywie bierze również udział redakcja „Tygodnika Prudnickiego” / TerazPrudnik.pl.

W Jeseniku na godzinę – od 20.30 – zgaśnie oświetlenie uliczne rynku. Zgaśnie również podświetlenie zamku.

Akcja od 2007 roku organizowana jest przez organizację World Wide for Nature i odbywa się w ostatnią sobotę marca. Jednym z jej celów jest zachęcenie mieszkańców Ziemi do zgaszenia na godzinę świateł i wyłączenia urządzeń elektrycznych.

Według danych WWF Polska w Godzinie dla Ziemi weźmie udział 90 polskich miast (m.in. Brzeg, Katowice, Rybnik, Racibórz, Opole) oraz 92 instytucje, w tym Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Stadion PGE Narodowy, Bazylika Najświętszej Marii Panny w Krakowie, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Narodowe w Warszawie, Pałac Kultury i Nauki, a także szkoły, przedszkola, galerie handlowe, hotele itd. (stan na godz. 10.18). Do akcji – symbolicznie – zgłosiliśmy również redakcję „Tygodnika Prudnickiego” / TerazPrudnik.pl, co oznacza, że dziś oświetlenie zewnętrzne budynku będzie wyłączone.

Zobacz, jakie miasta i instytucje przystąpiły do akcji.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here