Wszyscy są zwycięzcami

0

Drużyny młodych piłkarzy i piłkarek z Grodkowa, Trzeboszowic, Chróściny, Prudnika i Białej wzięły udział w sobotnim (30 marca) turnieju na bialskim Orlku.

Wiosenny piknik rozpoczyna w Białej cykl turniejowych rozgrywek organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowe Akademia Piłkarska Biała. Na Orliku przy szkole zaprezentowały się drużyny z Grodkowa, Trzeboszowic, Chróściny, Prudnika (Orlik) oraz gospodarze. Swoje osobne rozgrywki, na wydzielonym boisku, miały też dzieci w wieku 5 i 6 lat.

– Nie prowadzimy klasyfikacji medalowej, wszystkie dzieci otrzymają złote medale – mówi główny organizator wydarzenia i prezes Akademii Piłkarskiej Jarosław Olajossy. – W tym wieku rywalizacja nie jest najważniejsza, dzieci muszą chcieć grać, poruszać się i bawić się piłką. Stąd ta formuła, że wszyscy są zwycięzcami.

Jarosław Olajossy zachwala rodziców, którzy przygotowali dla uczestników strefę gastronomiczną z kilkoma rodzajami ciast i kiełbasą z grilla, a wszystko to bezpłatnie.

Medale zawodnikom i trenerom wręczył burmistrz Białej Edward Plicko, dziękując przy okazji trenerom i rodzicom za wkład w organizację turnieju i przygotowanie drużyn. Burmistrz wyraził też radość, że oddany do użytku kompleks Orlika dzięki takim imprezom „żyje” i spełnia swoją rolę.

– Może w przyszłości wyrosną z was piłkarze rangi wojewódzkiej, krajowej, a może i międzynarodowej – mówił do młodych piłkarzy burmistrz.

Akademia Piłkarska zapowiada kolejny turniej piłki nożnej, tym razem na terenie stadionu miejskiego, 8 i 9 czerwca.

Wydarzenie wsparła organizacyjnie Gmina Biała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here