Patronat TP : Dyrektorzy schronisk zjadą do Prudnika

3

Gala 58 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych Prudnik 2019 roku

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Dąbrówka” w Prudniku w dniach od 5 do 7 kwietnia bieżącego roku będzie gościło w swoich progach około 65 dyrektorów schronisk młodzieżowych z całej Polski.
Podczas 3-dniowego pobytu wyróżnieni i nagrodzeni dyrektorzy schronisk będą uczestniczyć w wycieczkach krajoznawczo-turystycznych na terenie naszego regionu, zwiedzą zabytki Prudnika, klasztor ojców franciszkanów, wieże widokowe, Góry Opawskie oraz forty w Nysie.
Jako pierwsi zobaczą zorganizowaną w schronisku „Dąbrówka” w Prudniku wystawę pt. „Historia Batalionu Prudnickiego”. Warto zaznaczyć iż, obecny budynek schroniska w Prudniku był siedzibą Wojska Ochrony Pogranicza. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 13.00 na co serdecznie zapraszamy!
Dyrektorzy schronisk będą też uczestnikami Gali 58 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych zorganizowanej pierwszy raz na ziemi opolskiej właśnie tu w Prudniku. Podczas gali wyróżnieni dyrektorzy otrzymują puchary, dyplomy gratulacje. Przygotowaliśmy również część artystyczną; będą wykonane utwory na skrzypcach, fortepianie, piękny śpiew i taniec naszych opolskich talentów pod okiem Barbary Hortyńskiej i Aleksandry Hindery, na koniec piękny koncert „Aleją Gwiazd” Chóru Politechniki Opolskiej pod batutą Ludmiły Wocial – Zawadzkiej.
Każdy zaproszony gość otrzyma również nietuzinkowy prezent.
Na zakończenie gali w holu kina zorganizowany zostanie bankiet oraz wystawiony tort urodzinowy z okazji 7 rocznicy działalności prudnickiego schroniska.

Współorganizatorami wydarzenia są: Gmina Prudnik, Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Dąbrówka” w Prudniku, Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Warszawie, Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Opolu, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Patronat honorowy objęli: marszałek województwa opolskiego, wojewoda opolski, burmistrz Prudnika, kurator oświaty w Opolu.

Tygodnik Prudnicki objął patronat prasowy nad wydarzeniem.

3 KOMENTARZE

  1. I co z tego..przecież to nie chodzi o to żeby zarobić ..tylko o to byś mając nawet niewiele w kieszeni mógł cóż zwiedzić i przenocować w dobrych warunkach, w fajnej atmosferze wśród dobrych ludzi..tak to trudno zrozumieć ?

  2. Zyjemy w swiecie gdzie dominuje EKONOMIA, a ona nie kieruje sie ludzkim sentymentem.Za wszystko i tak „oberwie” szary podatnik!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here