100 km/h na godzinę przy szkole i przedszkolu

0
(fot. KPP Prudnik)

Nie wszyscy kierowcy rozumieją, że ograniczenie prędkości w sąsiedztwie szkoły, przedszkola i z roku na rok gęstniejącej zabudowy mieszkalnej wokół ul. Głuchołaskiej w Łące Prudnickiej ma swoje uzasadnienie. Na tych, którzy nie potrafią zwolnić na tej drodze do 50 km/h czeka kara.

Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu prudnickiego, który jechał motocyklem 109 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce” w Łące Prudnickiej – informuje prudnicka policja. – Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec Opola. Młody mężczyzna pędził osobowym fordem 106 km/h. Nieznacznie mniej bo 104 km/h miał na liczniku podróżujący volkswagenem 27-letni mieszkaniec gminy Głuchołazy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli na terenie miasta przez policjantów w nieoznakowanym radiowozie.
Kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.
Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, a skutki są najbardziej tragiczne. W 2018 r. na polskich drogach zginęło 2838 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here