W poszukiwaniu wiosny przez Las Prudnicki

0

Oddział PTTK Prudnik ma nową propozycję na aktywne spędzenie ostatniej soboty marca – uczestnictwo w Rajdzie Pieszym „Wiosna w Górach Opawskich”

Trasa wycieczki pozwoli na przypomnienie sobie leśnych zakątków okolic Prudnika. Wędrówka rozpocznie się od zbiórki o godzinie 9.00 przy altanie w Parku Miejskim. Stąd wędrowcy ruszą ulicą Dąbrowskiego przez Park przy Świętym Źródle, obok Starych Dębów i na szczyt Kaplicznej Góry z ruinami kościoła i domu demerytów. Dalej (od początku za znakami szlaku niebieskiego) droga wiedzie na szczyt Okopowej obok solidnego ogrodzenia dawnego magazynu amunicji i grodziska. Na szczycie Okopowej turyści znajdą drugi ze Szwedzkich Szańców. Potem zejście dawnym torem saneczkom, przejście przez przełączkę obok Zajęczej Kępy i kolejny szczyt do zdobycia Kobylica z pomnikiem Eichendorffa i Żabim Oczkiem. Następnie na trasie Dębowiec i najwyższy szczyt powiatu prudnickiego – Długota (457 m n.p.m.) z Aleją Turystów. Meta rajdu znajdować się będzie w Wieszczynie przy schronisku młodzieżowym, gdzie zaplanowano ognisko z kiełbaskami przy piosence turystycznej. Powrót do Prudnika autobusem.

Aleja Turystów na Długocie (fot. Andrzej Dereń)

Organizatorami imprezy są Barbara Drożdżowicz i Antoni Węglarz. Zapisy, uwaga!, tylko jeszcze w środę 27 marca w biurze PTTK Prudnik przy ul. Traugutta 19. Wpisowe: 10 zł członkowie PTTK i 15 zł niezrzeszeni.

Impreza realizowana jest w ramach zadania „Wędruj z nami opolskimi szlakami” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here