Truchty Prudnik powitały wiosnę na biegu w Kędzierzynie-Koźlu

0

Członkowie nieformalnej grupy biegaczy z Prudnika wzięli udział w I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu (24 marca).

Truchty Prudnik to nieformalna grupa osiedlowa, zorganizowana spontanicznie w ubiegłym roku przez ludzi chcących odkryć coś nowego, szukających nowych aktywności i inspirujących innych – wyjaśnia członek grupy Tomasz Surma. – Co ciekawe w grupie dominują dziewczyny, które wcześniej, tj. przed latem ubiegłego roku, jeszcze nie biegały.

Nie ma więc – przynajmniej na razie! – mowy o bieganiu wyczynowym, ale aktywnym spędzaniu wolnego czasu i przełamywaniu własnych barier. W Kędzierzynie Truchtom udało się to znakomicie. Mimo technicznej i terenowej trasy wszystkie dziewczyny pobiły swoje rekordy życiowe na 10 km, a Aleksandra Hoinka i Katarzyna Staniaszek złamały barierę 1 godziny.

Czasy zawodników Truchty Prudnik:

  • Anna Bartyzel 1:04:09
  • Aleksandra Hoinka 00:59:57
  • Katarzyna Staniaszek 00:58:53
  • Tomasz Surma 00:45:46

Organizatorami biegu byli: Klub Sportowy Koziołek Kędzierzyn-Koźle oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

Więcej o wydarzeniu i tabelę z wynikami zawodników z ziemi prudnickiej szukajcie w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” 27 marca.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here