Nordic walking, bieganie, czy sprzątanie Kopy? Zobacz, co się wydarzy w ten weekend

0

Najbliższy weekend obfitować będzie w ciekawe wydarzenia. Zobaczcie jakim imprezom patronują „Tygodnik Prudnicki” i Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl.


 

I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking w Prudniku

  • sobota, 23 marca

Szykuje się ostra rywalizacja na trudnej, górskiej trasie z kilkoma wymagającymi podejściami, między innymi na Długotę od strony Dębowca. 21 kilometrów to już nie przelewki. Z pewnością emocji nie zabraknie też na trasie 5-kilometrowej I Rajdu Górskiego. Nad prawidłową, regulaminową techniką marszu czuwać będą sędziowie rozstawieni na trasie, więc nie ma mowy o podbieganiu, czy zbieganiu, będą punkty karne i doliczony czas! Będzie też 200-metrowa trasa dla najmłodszych. W zawodach weźmie udział około 250 uczestników. Przewidziane są medale, gadżety, masaże i nagrody specjalne, m.in. telewizor od wójta gminy Lubrza Mariusza Kozaczka. W oczekiwaniu na powrót zawodników na starcie/mecie zagra prudnicka grupa Aucoustica w składzie Ireneusz Wyród (wokal) oraz Arkadiusz Pucek (gitarzysta). Do organizacji zawodów walnie przyczyniła się Gmina Prudnik, współfinansując mistrzostwa w ramach zadania „Organizacja imprez upowszechniających kulturę fizyczną w nordic walking”.

Gdzie będą najlepsze „miejscówki” dla kibiców? Na pewno na starcie a jednocześnie mecie na polanie przy Sanktuarium św. Józefa. Półmaratończycy będą przechodzić obok parkingu w lesie koło Dębowca i przez Dębowiec. Ciekawym punktem będzie podejście obok stawów paciorkowych.

PROGRAM:

  • 8.00 otwarcie biura zawodów
  • 9.30 wspólna rozgrzewka
  • 9.45 uroczyste otwarcie zawodów
  • 10.00 start na dystansie 21 km
  • 10.05 start na dystansie 5 km
  • 14.45 dekoracja uczestników, losowanie nagród
  • 15.30 gry i zabawy rekreacyjne
  • 16.00 zakończenie imprezy

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team, Gmina Prudnik.


 

I Bieg na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu

  • niedziela, 24 marca

To już propozycja zaprzyjaźnionego z naszą redakcją Klubu Sportowego Koziołek z Kędzierzyna-Koźla oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. Bieg ma charakter przełajowy (leśne ścieżki) na dystansie 10 km. Start biegu głównego przewidziano o godzinie 14.00.

Zgłoszenia zawodników w biurze zawodów w dniu imprezy: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Mostowa 7 od godz. 11.00 do 13.30, jeśli nie zostanie osiągnięty limit zgłoszeń. Opłata startowa w dniu zawodów wynosi 50 zł.

Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna dla Daniela Szarfa, ucznia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, zmagającego się z zanikiem mięśni.

Imprezą towarzyszącą będzie bieg dla dzieci. Zapisy w dniu zawodów w biurze od godziny 10.00.


 

Czysta Kopa – wiosenne sprzątanie Biskupiej Kopy

To już wydarzenie poza naszym patronatem, ale idea jest szczytna, więc warto o niej napisać. Administrator profilu na portalu społecznościowym Instruktor Biegania organizuje akcję „Czysta Kopa”

– To inicjatywa mająca na celu posprzątanie masywu Kopy Biskupiej z zimowo-jesiennych śmieci zalegających przy szlakach oraz propagowanie miłości i szacunku do natury i gór – zachęca organizator. – Wielu z nas – miłośników biegów, trekingów i spacerów po
górskich szlakach, którzy wielokrotnie w ciągu roku biegają lub wędrują w masywie Biskupiej Kopy, korzystając tym samym z jej uroków oraz istniejącej infrastruktury – może „odwdzięczyć się z nawiązką” i wziąć udział w tej niecodziennej inicjatywie. Razem możemy znacznie więcej – pokażmy, że w górach nie ma miejsca na śmieci.

Zbiórka uczestników w siedzibie Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych w Pokrzywnej (na granicy z Jarnołtówkiem) w godz. 9.30 – 10.00. Zejście ze szlaków w godz. 14.00 – 15.30. Godz. 15.45 – 16.00 – podsumowanie i wspólne zdjęcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here