Opolskie PKS tworzy nowe linie w rejonie Prudnika

1

„Tygodnik Prudnicki” publikuje informację o nowej linii uruchomionej (od 18 marca) przez spółkę Opolskie PKS na trasie Prudnik – Opole przez Dębinę. PKS zapowiada, że od 1 lipca kursy poszerzone zostaną o Głuchołazy. Planowane są też nowe połączenia na trasie PrudnikMosznaStrzeleczkiOpole.

Również 18 marca PKS wprowadził kurs między Opolem a Korfantowem. Wyjazdy z Opola są w godzinach: 7.00 i 13.00, a z Korfantowa o 8.30 i 15.00. Trasa „korfantowska” funkcjonuje od poniedziałku do piątku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że docelowo linia może być przedłużona do Prudnika, co poprawiłoby skomunikowanie tego miasta oraz między innymi Ścinawy Małej ze stolicą sąsiedniego powiatu.

Na czas przebudowy drogi Prudnik – Lubrza – Biała, autobusy kursować będą przez Lubrzę (z dojazdem od strony obwodnicy), Prężynkę i Prężynę.

Ruchy w komunikacji autobusowej są wynikiem decyzji firmy Arriva, która likwiduje swoje placówki w południowej Polsce, między innymi w Prudniku i Kędzierzynie-Koźlu. Obecne na rynku na firmy będą starały się przejąć najatrakcyjniejsze linie. Nie bez znaczenia są też zapowiedzi rządu związane z dofinansowaniem lokalnych przewozów autobusowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here